Eseménydúsan telnek az év első napjai a tatabányai politikai palettán. A szivárványkoalíció vezette városban erőteljes tisztogatási hullám vette kezdetét, amely természetesen az országos politikai struktúra menetébe is tökéletesen beleillik.
Zoom
Fekete Miklós (középen) kicsivel több mint egy év után már búcsúzik is a pozíciójától, amíg a DK-s Lusztig Péter (balra) hivatalban marad. Nem tartott sokáig az összeborulás (fotó: Zantleitner Ingrid/24óra)
Szücsné Posztovics Ilona polgármester – kihasználva a rendkívüli jogrend általi felhatalmazását – egyik percről a másikra „megszabadult” 24 önkormányzati dolgozótól, valamint az önkormányzati cégek felügyelőbizottságaiból eltávolította a Mi Hazánk Mozgalom delegáltjait (utóbbiak jelezték, hogy a rendkívüli helyzetre való tekintettel ingyen is vállalják megbízatásukat).
A rendkívüli jogrend már eddig is észszerűtlen hatalmat biztosított a polgármestereknek, hiszen nemcsak a járvánnyal kapcsolatos kérdésekben dönthetnek, hanem minden más, a vírushoz nem kapcsolódó területen is. A tisztogatásnak ugyan „költségcsökkentési” célzatai vannak (legalábbis Posztovics magyarázata szerint), ennek ellenére a városvezetés más területen (polgármesteri hivatal kommunikációs költségei, 300 milliós kötbér elengedése stb.) igencsak túlköltekezik.
Az ügy ott válik még érdekesebbé, hogy az egyik eddigi alpolgármester, az MSZP-s Fekete Miklós is el lett távolítva tisztségéből, szembetűnő ugyanakkor, hogy a másik alpolgármester, a DK-s Lusztig Péter hivatalban maradt. Köztudott, hogy a 2022-es választásig a Gyurcsány Ferenc által vezetett Demokratikus Koalíció igyekszik felszámolni a maradék MSZP-t is, hogy „egy gonddal kevesebb legyen” a balliberális összeborulás háza táján, így ez az akció nem csak lokális, hanem országos szempontból is értelmet nyerhetett.
Noha a rendkívüli jogrenddel nem csak az ellenzéki, hanem gyakran a kormánypárti városok is visszaélnek, könnyen lehet, hogy Tatabánya mindemellett a nagypolitika egyik játszóterévé is vált egyúttal, ahol a munka nélkül maradt önkormányzati dolgozók családja a legkevésbé sem érdekli a városvezetést.
Minden jel arra mutat, hogy a megyeszékhely egyik első ékes példája lehet annak, hogy a sok baloldali pártot tömörítő szivárványkoalíció miért eleve halva született formáció. Sok „éhes szájat” alapjáraton nehezebb etetni, valaki pedig idővel úgyis felrúgja a megállapodásokat. Ahogy történt ez esetünkben is.
A két, egymással végeláthatatlan, ám sokszor csak látszatcsatározásokat vívó politikai tömbön túl pedig pontosan ezért (is) van szükség egy tiszta, harmadik útra...Emlékezzen erre mindenki, amikor döntenie kell!
Ábrahám Barnabás – Kuruc.info