![]() |
A kitüntetések átadásakor azt demonstrálhatjuk, hogy vannak értékeink, amelyekkel a magyar állam azonosul, és kifejezi elismerését az értékek létrehozóinak – hazudta Sólyom László köztársasági elnök, aki szerdán állami kitüntetéseket adott át augusztus 20-a alkalmából a Parlamentben. Az idei kitüntetettek között van a szélsőséges Csehák Judit, a pártállam miniszterelnök-helyettese is, de jutott a medáliákból az ATV-s uszító és hazudozó Vicsek Ferencnek és egy komcsi képviselő feleségének is.
A Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztjét adta át Baán Lászlónak, a Szépművészeti Múzeum főigazgatójának az oktatási és kulturális miniszter. Hasonló kitüntetésben részesült a közpénzpusztító, a magyar nézőkkel szemben a tv2 és az RTL Klub avagy a cionista média hű szolgája, Kovács György, az ORTT volt elnöke. Lovagkeresztet kapott Hiller Istvántól a héber Klubrádió főszerkesztő-helyettese és a szintén szélsőségesen magyarellenes ATV műsorvezetője, Vicsek Ferenc. A Magyar Köztársaság Arany Érdemkeresztjével tüntették ki az egyik szocialista képviselő, Tukacs István feleségét.
Sólyom szájbavizelte a tényeket, hallgatott a szélsőséges cionisták és pártlakájok kitüntetéséről
A kollaboráns államfő ünnepi köszöntőjét azzal a hazugsággal kezdte, hogy a nemzeti ünnepeken – március 15-én, október 23-án és augusztus 20-án – átadott kitüntetések ceremóniája „ünnep az ünnepben”. Szerinte, folytatta a hablatyolást, ekkor azt demonstrálhatjuk, hogy vannak értékeink, amelyekkel a Magyar Köztársaság, a magyar állam azonosul, és kifejezi elismerését az értékek létrehozóinak.
Az MSZP-SZDSZ-el nagyszerűen együttműködő Sólyom László az állami kitüntetések átadása előtt a tényeket szájba vizelve hangsúlyozta, mindig nagy öröm számára ez az esemény, hiszen ekkor jeleníthető meg, hogy a napi közvetlen hasznon túl vannak olyan értékek, amelyeknek a nyilvánossága nem mindig esik egybe a sajtó nyilvánosságával, illetve a „napi politikai, napi gazdasági üzemben” hangoztatott értékekkel. Az államfő közhelyszerűen hozzátette: ilyenkor derül ki, hogy milyen sokan végeznek olyan alkotó munkát, amelyre hosszú ideig nem derül fény.
Kiemelte, hogy a legmagasabb állami kitüntetésekkel nem a percnyi sikereket díjazzák, hanem sokszor egész életpályákat ismernek el, vagy olyan nagy teljesítményeket, amelyek mögött rendkívül hosszú munka áll, miközben a plecsnik és a lóvé jelentős része a cionista holdudvarhoz áralmlik faji és ideológiai alapon. Ugyanakkor Sólyom László arra is figyelmeztetett, a kitüntetés soha nem lezárása egy életútnak.
A hazaáruló államfő a kitüntetések értelméről, céljáról szólva nem átallotta Szent István nevét hazug szájára venni. 38 éves uralkodását hozta példaként, amelynek során a király életében is megkapott minden elismerést, halála után pedig szentté avatták. Mint mondta, a magyarság ezer év óta visszahívja, visszakívánja, elismeri Szent István művét, amely ma is él. „Ma is hozzá folyamodunk, hogy erőt merítsünk, és példát vegyünk a munkájáról, ez minden kitüntetés értelme” – fogalmazott. Sólyom László arra is kitért, hogy bizonyosan több a kitüntetésre érdemes, mint ahány kitüntetés van, de bízik abban, hogy szerencsés és igazságos volt a választás. Mint mondta, akik megkapják a kitüntetést, reprezentálják az adott tudományág vagy művészeti ág magyarországi színvonalát.
Az eseményen részt vett a választási csalással hatalomra került, köztörvényes Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és a szintén neobolsevik Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke.
Középkeresztet kapott a vén kádárista
A Köztársasági Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetésben részesült Kulcsár Kálmán, a "demokratikus" alkotmány kidolgozója, a Grósz- és a Németh-kormány "igazságügyi" minisztere, Ritoók Zsigmond, Széchenyi-díjas marxista történész, Schőner Alfréd az Országos Rabbiképző-Zsidó Egyetem magyarellenes rektora és Vékás Lajos akadémikus is.
A Köztársasági Érdemrend középkeresztjével tüntették ki a pártállam volt miniszterelnök-helyettesét és későbbi egészségügyi miniszterét, a szélsőséges, bolsevik Csehák Juditot. A politikus a ’80-as években tagja volt az MSZMP legfőbb döntéshozó testületének, a politikai bizottságnak is. A legfiatalabb kitüntetett a 33 éves Mundruczó Kornél, akinek Delta című filmje a cannes-i filmfesztiválon a kritikusok díját nyerte el.
A köztársaság középkeresztjét Csehák Juditon és Mundruczó Kornélon kívül 14-en kapták meg. Köztük Wichmann Tamás Európa- és világbajnok kenuzó, illetve Kincses Veronika operaénekes.
Vékás Lajos akadémikus, Széchenyi-díjas jogász, egyetemi tanár és Tordy Géza, Kossuth-díjas színművész, a Nemzet Színésze, a Budapesti Kamaraszínház Kht. főrendezője, Kiváló Művész később veszi át a kitüntetést.
Augusztus 20-a alkalmából magas kitüntetéseket adtak át az önkormányzati , a környezetvédelmi és vízügyi , a szociális és munkaügyi tárcáknál, valamint a Miniszterelnöki Hivatalban is.
(MNO korrigálva)