2014. május 26-án 9 órakor folytatódott a nagykónyi gyilkossági ügy tárgyalása, szám szerint az ötödik nap volt ma.
Előzmények:
A legutóbbi tárgyalás elől megszökő tanút most sikerült elővezetni a rendőröknek, ketten kísérték be a tárgyalóterembe. Ő amúgy védett tanú volt, a vádlottak távollétében került sor meghallgatására. Kihallgatása kezdetén a bíró arról érdeklődött, miért szökött meg a rendőrök elől előzőleg, amit ő annyival intézett el, hogy "én otthon voltam, csak a másik szobában". Róla kiderült egyébként, hogy együtt raboskodott egy ideig a szekszárdi bv-ben, az elsőrendű vádlottal, Góman Ferenccel, aki részletesen beszámolt neki az általa elkövetett bűncselekményről. Magyarán, hogy Gomán Sándorral együtt ő tört be az idős sértetthez, akit kiraboltak, és megvertek. Azért tett tanúvallomást erről, mert saját bevallása szerint ő mélyen elítélte ez a cselekményt. Kétséges, hogy ez mennyire helytálló, hisz ez a "tanú" (aki amúgy tipikus kopasz, nagydarab, agyontetovált gengszterfigura volt), épp zsarolás miatti előzetes letartóztatását töltötte. Talán inkább úgy gondolta, hogy az ő ügyének elbírálására során ez pozitívan hat. Hitelességét szintén erősen rontotta, hogy szinte semmire nem emlékezett a vallomásából, azt úgy olvasták fel neki.

Góman Ferenc (b) és Gomán Sándor (j)
Távozása után bevezették a vádlottakat. Góman Ferenc cáfolta a tanú által elmondottakat, mondván ő senkinek nem beszélt semmit, mivel "nem volt miről beszéljen" (Emlékeztetőül: ő kezdettől fogva tagadja a bűncselekményt).
Mivel más tanú már nem állt a bíróság rendelkezésére, a bizonyítási eljárás lezárult, és a perbeszédek következtek.
Az ügyész a feltárt bizonyítékok alapján megalapozottnak találta az elsőrendű vádlott elleni vádat, azaz a különös kegyetlenséggel, nyereségvágyból, védekezésre idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölést, és fegyházban letöltendő tényleges életfogytiglan kiszabását kérte.
A vádlott tagadását és azt, hogy ezt a cselekményt felfüggesztett börtönbüntetés hatálya alatt követte el, természetesen súlyosbító körülményként vette figyelembe.
A másodrendű vádlott, Gomán Sándor esetében azonban a vád annyiban módosult, hogy ő csak bűnsegédként szerepelt a bűncselekményben, mivel a bizonyítékok szerint a sértett bántalmazásában nem vett részt, továbbá beismerő vallomását, és megbánását (?) enyhítő körülményként figyelembe vették. Őrá fegyházban letöltendő 10-20 év közötti szabadságvesztés kiszabását indítványozta az ügyész, azzal, hogy büntetése 2/3-ának letöltése után feltételesen szabadlábra helyezhető.
Mivel ő szintén büntetett előéletű, ezt az ügyészség súlyosbító körülményként vette figyelembe.
Ezt követően a vádlottak védői nyilatkoztak, elsőként Góman Ferencé.
Ő védence felmentését kérte, indokolva azzal, hogy ő kezdettől következetesen tagadja bűnösségét, hogy ellene szinte semmi egyértelmű bizonyíték nincs, hisz a vád főleg a másodrendű vádlott által elmondottakra épül, és olyan tanúk vallomásaira, akik a cselekményről kizárólag a másodrendű vádlottól szereztek tudomást, ráadásul többen elfogultak a vádlottal szemben. Továbbá a genetikus szakértő ellene szóló szakvéleménye is vitatható volt.
A másodrendű vádlott, Gomán Sándor védője egyetértett az ügyészség álláspontjával, miszerint védence csak bűnsegédként vett részt az emberölésben, viszont vitatta ennek minősítését, mondván az álláspontja szerint ez nem minősül különös kegyetlenséggel elkövetettnek (itt megjegyzendő, hogy az áldozaton 49 db külsérelmi nyomot találtak az orvosszakértők...) Indítványozta továbbá, hogy védence az ügyészség által kért fegyház helyett börtön fokozatban töltse le büntetését.
Az utolsó szó jogán felszólalt mindkét vádlott. Góman Ferenc ismét ártatlanságát hangoztatta, kérve a bíróságtól felmentését. Gomán Sándor elmondta, hogy a bűncselekmény elkövetését nagyon megbánta, és kérte a bíróságot, hogy ezt, és beismerő vallomását vegye figyelembe a büntetés kiszabásakor.
A bíróság az ítélethozatalt május 29-ére, 8:30-ra elnapolta.
(Szekszárdi tudósítónktól)