![]() Giordano Bruno szakrális geometriát bemutató vésete |
A Jelenések könyvében olvashatjuk
Jel. 13:18
Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám az: és annak száma hatszázhatvanhat.
Manapság gyakran idézik ezt a verset, hiszen az utolsó ítélet jegyét érzik a jelenkor történésein.
Mégis, a szám – a különlegessége ellenére – megfejthető, ahogy Barbara Thiering az Újszövetség könyveinek elemzésével, az ú.n. pesher – rejtett értelem – feltárásával meg is fejtette. Itt ugyanis egy olyan személyről van szó, aki az időszámításunk kezdetekor a judaizmus oktatási rendszerének a csúcsán helyezkedett el, azaz harminc évesnél idősebb, és megszerezte a két legmagasabb oktatási fokozatot (tov és resh, azaz t és r), a papi réteghez tartozik (samekh) és a három betű egy fogalmat jelent (v). Számokban kifejezve – felhasználva a héber írás azon sajátságát, hogy a betűk egyben számokat is jelentenek: t = 400, r = 200, s = 60 és v = 6 = 666.
De a Bibliában nem csak ez az egyetlen hely, ahol ez a szám szerepel, az Ószövetségben a Krónikák 2. könyvében ezt olvashatjuk:
2Krón. 9:13
Vala pedig mértéke az aranynak, a mely esztendőnként bejő vala Salamonnak, hatszázhatvanhat tálentom arany.
A Krónikák könyvét a kései könyvek közé sorolják, föltehetően a Maccabeusok ideje környékén született. A szám tehát nem lehet véletlen és független a hasonló kor idején indult messiási mozgalomban alkalmazott és hivatkozott számtól.
Most mindennek mi köze van a 6 millióhoz?
Nézzük meg a hatos szám jelentőségét a judaizmus – és az erre épülő zsidó – hitvilág irataiban. Ugyanis a hatos szám – V betű a jele és olvasata vav, azaz karom, köröm, horog – meglehetősen gyakran jelenik meg olyan szövegkörnyezetben, ahol a hatos szám önmagában nem lehetne túlzottan fontos.
Mindenekelőtt a Teremtés könyvében Isten 6 nap alatt teremtette a világot, ezért a hatos szám a munka szempontjából kritikus: a hetedik nap pihenni kell! Ez a fogalom a sumér hitvilágból került a júdaizmusba és nem véletlen, hogy az első könyvekben (Deuteronom, Józsua, Bírák, Sámuel és a Királyok könyve) még elsősorban ehhez a fogalomhoz kapcsolódik.
De már a tizenkettő feleként is fontos az értelmezése, hiszen a társadalom felépítése a tizenkettő jegyében történik, ami viszont egyértelműen a kozmológiának a szent könyvekbe foglalt szemléletére utal. Ugyan a felszínen a judaizmus mereven elzárkózik minden ezoterikus gondolattól, tartalmát tekintve egyáltalán nem, ahogy ezt William Drummond: Oedipus Judaicus című (Bracken Books, Lon-don, 1996, az 1811-es nyomtatás kópiája) könyvében példákkal gazdagon alátámasztva bemutatja.
A hat nap munka – a hetedik a pihenés – számos törvényben is megjelenik. Pl. a júdeaiakhoz tartozó szolgát csak hat évig szabad dolgoztatni, a 7. évben szabaddá kell tenni. Persze, ez a nem ide tartozókra nem vonatkozik. De hat ága van a Menorahnak is – ahol a központi ág magát Istent jelenti, az isteni rendet képviselő napot és a többi ág pedig a másik hat, az idő mérését szolgáló világítótestet (Hold, Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter és Szaturnusz).
A V betű azonban a JHVH betűszóban is megjelenik, ahol az értelme a gyermek, fiú. Már pedig Izrael az Isten fiának számít, azaz önmagukra vonatkoztatható a jel. Isten Fia azonban a keresztényeknél és a gnosztikusoknál tett kiemelt jelentőségre szert.
A fogalomtárban fontos jelentőségű az ezres. Ennek héber szava – csakis a Maccabeus korszak utáni a szó! – alef és eredetileg marhát, ökröt, csoportot, családot jelentett. A babiloni fogság idején és ott született mózesi könyvekben ez mindjárt szerepet kap, hiszen, amikor megszámlálják Izrael 20 év feletti férfi lakosságát – hadrafogható személyek – 603 ezer és ötszázötven jön ki. Ennyien vonultak volna ki Egyiptomból (Exodusz), ami képtelenség, hiszen ez két millió feletti embertömeget jelentett volna (nők, gyerekek, öregek) és Egyiptom teljes lakossága ennek feltételezett idején nem haladta meg a 3 milliót. Már pedig ennek az egyiptomi történelemben nincs nyoma.
Ha volt is "kivonulás", az nem lehetett ekkora mértékű – nem is szólva arról, hogy a könyv (Számok könyve) megírása idején az alef nem jelentett ezret.
Akkor nézzük meg mindjárt a 603-at. Ugyan az M betűvel írják le a 40-es számot, de ma már a 600-at is. Tehát a 603 olvasata MG és ennek egyetlen jelentése van: mágus, perzsa pap. A 603 ellenben rendkívül fontos a Törvény könyveiben, hiszen a Tízparancsolatot nem számítva ennyi törvényt tartalmaz.
Ha már a 603-at megértettük, akkor nézzük a hozzá közeli 600-as számot. Rendkívül gyakran jelenik meg, de főleg katonák számát jelenti. A Bírák könyvében (3:31) 600 filiszteust vágnak le. 18:11-ben ismét csak 600 ember vonul fegyverbe Midián ellen. 20:41-ben Benjámin lekaszabolása után 600 ember marad meg magnak, akik aztán feleséget rabolnak maguknak és túlélnek. Sámuel 2. könyvében (15:18) is 600 ember vonul hadba. De Salamon is 600 sékelt kap (1Kir. 10:16). Aztán Josephus szerint Jeruzsálem ostromakor Kr.u. 70-ben 600 ezer júdeai halt meg, akiket aztán a város falán kívülre dobtak. Jeruzsálem akkoriban alig egy négyzetkilométeren feküdt, ott 600 ezer ember aligha fér el.
A 600-as a modern időkben is gyakran megjelenik. Pl. 600 ezer zsidót szállítottak el az oroszok a megszállt lengyel területről a gulágokra, mert nem akartak szovjet állampolgárok lenni [1]. Aztán 600 ezer zsidót öltek meg állítólag a magyarok (közvetlenül vagy közvetve). Innen már csak egy lépés, hogy az egységet tízszeresbe mérjék és jön az a bizonyos 6 millió. Az a szám, ami már zsidó áldozatként az I. világháború alatt is megjelent [2] – jóllehet, akkor még ilyesmiről szó sem lehet. Az után lett a 2. világháború utáni alapszám, jóllehet, az első becslések az áldozatokról ennek töredékét tették csak ki.
![]() Alet székesegyházának oldalablaka |
Időszámításunk kezdete azért akkor van, amikor, mert a Római Birodalomhoz akkor tartozó, írásban is kifejezett tételes vallással rendelkező júdeai hívők a világ végét és a Messiás megérkezését várták. Időszámítási eltéréseik miatt bőven veszekedtek, gyilkolták is egymást, de a lényeg, hogy akkorra az utolsó évezred kezdetét várták. Az utolsó évezred pedig a Messiás uralkodásának az ideje lett volna. A messiást – azaz a fölkent fáraót - az egyiptomi krokodil zsírjával kenték fel. A MeSSeH a krokodil neve.[3] A zsidó messiás földi ember. Király és főpap. Az utolsó ítélet után – amit a farizeusok hittek – van feltámadás, és Isten birodalma a földön valósul meg. A keresztények szerint az Isten országa a mennyekben van, az nem földi fogalom.
A zsidóság azóta is várja a Messiását. A XVIII. században több jelölt is volt, de végül is egyik sem bizonyult annak. Ellenben a mostani időszak ebből a szempontból nagyon fontos, hiszen a zsidó időszámítás szerint a 6. évezred végén járunk. 6 és ezer! Izrael állama erre készült fel. Az az állam, amelyik magát szekulárisnak nyilvánítja, mégis az időszámítás előtti évszázad próféciáit igyekszik megvalósítani. Pl. a Háborús-tekercsben foglaltakat. Messiás-jelölt meg akad ma is, talán túl sok is. Ám de ezek közül csak egyikük az Amerikai Egyesült Államok most leköszönt elnöke, aki magáról el is hitte, hogy az. Talán a bábut mozgató erők el is hitették vele ezt.
Most pedig a gázai vérengzés végét talán az jelentette, hogy egyértelműen kiderült: nem az!
De nem csak ez derült ki egyértelműen, hanem az is, hogy a 6 és az ezer, a 6 és a millió, a 600 és az ezer azért még sem olyan szent számok, még sem jelentik a zsidóság áldozatait. Hamisak.
És itt ér össze a 666 és a 6 millió. Jelképek, csak hát a nagyközönség ezt nem értheti, esetleg betűszerint fogadja el – és ezzel aztán masszívan vissza lehet élni, politikai célokhoz segítséget meríteni belőle.
A jelképek valódi értelmének a feltárása ellenben az emberiség létérdeke. Segít abban, hogy a tömeggyilkosok kezét lefogjuk.
![]() Bush esküszik a hatos jelkép előtt |
Amikor az I. évezred végét követően kiderült, hogy még sem az volt az utolsó évezred, megtapasztalta Európa keresztény lakossága, hogy az utolsó ítélet egyelőre elmaradt.
Ez azonban nem vonatkozott az akkori két főemberre, II. Szilveszter pápára és az ifjú Császárra, Ottóra. Nekik egy éven belül bekövetkezett.
A mélyen hívők nem tréfálnak.
(Cser Ferenc - nemenyi.net)
[1] Sanning (1983), Walter, N.: The Dissolution of Eastern European Jewry, Institute for Historical Review. Torrance, p.: 42.
[2] Glynn, Martin: The Crucifixion of the Jews Must Stop, The American Hebrew, 1920. október 31-én
[3] Osman (1993), A.: The House of the Messiah, Grafton, London, p.: 152. Dimont (1994), M.I.: Jews, God and History, (Revised and updated edition) Mentor Book p.: 138, ellenben a mashiah héber/arámi szóból eredezteti a fogalmat, aminek a jelentése egyébként fölkent. A szó eredete ekkor is az egyiptomi szóra vonatkoztatható, hiszen a fáraóvá való fölkenést ott gyakorolták, az lehet csak a valódi forrás.