Orbán Viktor oligarchái – Egy új elit felemelkedése Magyarországon címmel jelent meg egy cikk a Financial Times nevű gazdasági lap Big Read rovatában. Az írásban szó esik egyebek mellett Mészáros Lőrinc, Tiborcz István és Garancsi István gazdagodásáról, valamint közbeszerzésekről, mígnem hirtelen megszólal benne Lánczi András, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora, egykori századvéges vezető, és egészen érdekes kijelentéseket tesz.

A cikkben a Fidesz nem hivatalos ideológusaként megnevezett Lánczi azt mondja, hogy az említett személyek a magyar oligarchák,
de ez nyíltan vállalt politika, ez az, amit a kormány akar. (…) Bár Orbán soha nem mondta ezt ki, feltehetően bátorítja vagy engedi, hogy bizonyos magyar üzletemberek nagyon gazdagok legyenek, hogy ők alkossák a magyar középosztály csúcsát.
Azzal folytatja, hogy a kormánypárt jelenleg a saját vízióját valósítja meg a nemzeti vállalkozói rétegnek a létrehozásával, és ez nem korruptabb, mint a kommunista időszak államosításai vagy a kilencvenes évek privatizációi voltak.
2015 végén, még a Századvég Alapítvány elnökeként Lánczi hasonlóan nyilatkozott:
amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája, hiszen a hazai vállalkozói réteg megerősítéséről van szó.
Egy névtelenül nyilatkozó vezető bankár arról beszélt, hogy ezek a nemzeti vállalkozók nem hoznak létre innovatív üzleteket, és miközben a kormány révén gazdagodnak, azok a pályázatok, melyeken nyernek, messze vannak a tisztességes, nyitott és átlátható viszonyoktól.
(MNO - 444)