Nem tárgyalta a nemzetbiztonsági bizottság az izraeli Black Cube hírszerző cég magyarországi tevékenységét. Még júliusban ismerték el az egyik izraeli újság angol nyelvű kiadásában, hogy ők végezték a magyar civil szervezetek megfigyelését tavasszal. Az ügyről szerették volna meghallgatni a szolgálatokat a bizottság ellenzéki képviselői, de a kormánypárti képviselők egy pont kivételével nem támogatták a napirendet.
Zoom
Az izraeli hírszerző cég képviselője egy lapinterjúban ismerte el, hogy kémkedtek magyarországi civil szervezetek ellen. Állításuk szerint ezzel nem a magyar választási kampányba akartak beavatkozni, hanem azt mérték fel, hogy Soros miként használja a civil szervezeteket saját üzleti érdekei érvényesítésére.
"Valamennyi napirendet, leszámítva a közbeszerzési mentesítéseket, levették a mai ülés napirendjéről indoklás nélkül, pontosabban annyi volt az indoklás, hogy majd később, nem kaptunk válaszokat azokra a kérdésekre, amire a teljes magyar média kíváncsi lenne akár az izraeli nyomozócéggel kapcsolatosan, a Fidesz tovább folytatja azt a gyakorlatát, hogy a számára kínos kérdéseket nem engedi megtárgyalni" - mondta Molnár Zsolt, a bizottság szocialista tagja.
(HírTV)
Frissítés: bővebben a mai esetről:
A fideszesek megkadályozták, hogy Szél Bernadett a Black Cube-ügyről kérdezze az elhárítást. A politikus szerint felmerült a gyanú, hogy a kormány együttműködik a biztonsági céggel, amely feltehetően magyar állampolgárok elleni titkosszolgálati műveletekben vett részt.
A bizottságban ülő kormánypárti képviselők nem voltak hajlandóak napirendre tűzni az ügyet, és nem is indokolták meg döntésüket.
Szél szerint felmerült a gyanú, hogy
a magyar kormány együttműködik ezzel a biztonsági céggel, akik feltehetően magyar állampolgárok elleni titkosszolgálati műveletekben vettek részt (…) az ügyről az Alkotmányvédelmi Hivatalnak is vannak releváns információi, álláspontom szerint a Nemzetbiztonsági bizottságnak tájékoztatást kell kérnie a szakszolgálatoktól és a magyar kormánytól a Black Cube nevű céggel való együttműködésről, megbízásról, továbbá ezzel kapcsolatos információk kormánypárti sajtómegjelenéseiről.
Egy hete derült ki, hogy egy izraeli hírszerző cég, a Black Cube állt a magyar választások előtt a "civileket lejárató" kampány mögött. A cég üzleti ajánlattal, támogatási szándékkal keresett meg "civileket", köztük a Migration Aidet, majd később Bécsbe találkozót szerveztek le velük, ahol kompromittáló mondatokat próbáltak meg kihúzni belőlük. A felvételekből később a kormánypárti Magyar Idők hozott le részleteket SorosLeaks címen, de különösebben titkos nem is hangzott el.
A "civileknek" feltűnt, hogy nincs rendben a cég ajánlata, ezért értesítették a magyar elhárítást.
Egy izraeli lap a Black Cube ügyeire rálátó forrása arról beszélt, hogy egy üzleti vitáról van szó Soros és egy másik nagy hatalmú milliárdos között, ami több országot is érint gazdasági érdekekből kifolyólag, és semmi köze a magyarországi választásokhoz.
Az azonban nem derült ki, hogy a Magyar Időkhöz hogy jutott el a felvétel. Szél Bernadett levélben fordul közvetlenül az Alkotmányvédelmi Hivatalhoz, hátha ők közvetlenül válaszolnak a kérdéseire - írja a 444 nyomán a 24.hu.
2. frissítés: tovább bővül a csupa zsidó szereplővel zajló történet
Csak az a baj, hogy nem Izraelben, hanem az elvileg magyar országon történik mindez... Színre lépett Halász SZDSZ János is, hogy eligazítson, ki a jó, és ki a rossz zsidó:
A Fidesz-frakció szóvivője szerint „az ellenzék megint Soros Györgyöt védi”. Halász János közleményében a nemzetbiztonsági bizottság ülése kapcsán elhangzott ellenzéki nyilatkozatokra reagált.
Mint írta, az ellenzéki képviselőknek valójában az a bajuk, hogy „az oknyomozó cikkek lebuktatták Soros György hálózatát”, amely támogatja a bevándorlást és ezzel aláássa Magyarország biztonságát.
„Azok akarnak nemzetbiztonsági kockázatról prédikálni, akik maguk veszélyeztetik Magyarország biztonságát” – vélekedett a nemzetbiztonsági bizottság alelnöki tisztét is betöltő Halász János.
Az LMP frakcióvezetőjére utalva azt írta: „Szél Bernadett maga is Soros zsoldjában áll”, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságába egy olyan afgán szakértőt akart beültetni, aki a nemzetbiztonsági átvilágításon megbukott.
A szocialisták kormányzásuk alatt orosz kémeket ültettek be a magyar titkosszolgálatba, a Jobbik pedig Kovács Béla személyében egy kémet küldött az Európai Parlamentbe – tette hozzá Halász János az MTI híradása szerint.