Állatvédők és turisták bírálatait követően a híres gízai piramisoknál turisztikai célokra használt tevéket és lovakat rendszeres állatorvosi ellenőrzés alá vetik - ismertette Serif Fati műemlékvédelmi és turisztikai miniszter.
A tárcavezető szerint az állatokat rendszeresen meg fogják vizsgálni, illetve be fogják oltani betegségek ellen mobil állatorvosi csapatok segítségével. Ebből a célból a piramisoknál tartós jelleggel létesítenek állatorvosi szolgálatot, ezen felül pedig elkülönített térségeket fognak fenntartani élménylovaglásra, illetve tevegelésre.
A programot később Egyiptom minden - turisztikai jelentőségű - régészeti látványosságára ki akarják terjeszteni.
Hivatalos adatok szerint Egyiptom lakosságának nagyjából 30 százaléka szegénységben él, bár a valós szám ennél magasabb lehet. Az állatvédelem gyakorta hanyagolt. A mezőgazdaságban használt állatok gyakran alultápláltak, illetve bántalmazzák őket, de a gízai állatkertben is rosszak a körülmények. A Kairó környékén élő kóbor kutyákat sokáig mérgezték, vagy lelőtték.
Az állatvédelem hiányosságai a piramisoknál különösen szembe ötlők voltak a világ minden tájékáról érkező turisták számára. A Peta állatvédő szervezet például arról számolt be, hogy a tevéket és lovakat a piramisoknál ostorozták, s forró napokon is megfelelő víz és élelem nélkül kellett boldogulniuk, hozzátéve, hogy az állatok részben a szemétből táplálkoznak.
(MTI)