A magyar labdarúgó-válogatott szerdán kiesett a németországi Európa-bajnokságon, mivel a csoportkör végén a harmadikok tabelláján a nyolcaddöntőről éppen lemaradó ötödik helyen zárt.
A magyarok utolsó reménye az F csoport volt, hogy a B-ben két ponttal harmadik vb-bronzérmes horvátokon kívül még egy harmadik helyezettet megelőzzenek, azonban ez nem jött össze, mert a georgiai csapat 2-0-ra legyőzte a már biztos csoportelső Portugáliát. A hat csoport első és második helyezettjei mellett a négy legjobb harmadik került a legjobb 16 közé.
Marco Rossi szövetségi kapitány tanítványai ezúttal a svájciaktól és a házigazda németektől elszenvedett kétgólos vereség után Csoboth Kevin 100. percben lőtt góljával 1-0-ra legyőzték Skóciát, így három ponttal és mínusz hármas (2-5) gólkülönbséggel fejezték be a tornát.
Három éve az előző kontinensviadalon is a csoportkörben búcsúztak, akkor két ponttal negyedikek lettek Franciaország, Németország és Portugália mögött.
A nemzeti együttes legközelebb szeptember 7-én a Nemzetek Ligája negyedik idényében Németország vendége lesz Düsseldorfban.
A további menetrend
A július 14-ig tartó németországi labdarúgó Európa-bajnokság menetrendje a nyolcaddöntőtől:
június 29., szombat:
nyolcaddöntő: Svájc-Olaszország, Berlin 18.00 (2)
nyolcaddöntő: Németország-Dánia, Dortmund 21.00 (1)
június 30., vasárnap:
nyolcaddöntő: Anglia-Szlovákia, Gelsenkirchen 18.00 (4)
nyolcaddöntő: Spanyolország-Georgia, Köln 21.00 (3)
július 1., hétfő:
nyolcaddöntő: Franciaország-Belgium, Düsseldorf 18.00 (6)
nyolcaddöntő: Portugália-Szlovénia, Frankfurt 21.00 (5)
július 2., kedd:
nyolcaddöntő: Románia-Hollandia, München 18.00 (7)
nyolcaddöntő: Ausztria-Törökország, Lipcse 21.00 (8)
július 5., péntek:
negyeddöntő: 3. nyolcaddöntő győztese - 1. nyolcaddöntő győztese, Stuttgart 18.00 (1)
negyeddöntő: 5. nyolcaddöntő győztese - 6. nyolcaddöntő győztese, Hamburg 21.00 (2)
július 6., szombat:
negyeddöntő: 4. nyolcaddöntő győztese - 2. nyolcaddöntő győztese, Düsseldorf 18.00 (4)
negyeddöntő: 7. nyolcaddöntő győztese - 8. nyolcaddöntő győztese, Berlin 21.00 (3)