Izraelben, s most már Magyarországon is, nincs nap, amikor ne jelennének meg a varsói „holokauszttörvényt” elítélő, annak érvénytelenítését követelő politikusi vagy történészszakértői megnyilatkozások. A megmondóemberek azonban arra nem is gondolnak, hogy a lengyel törvény elleni támadásukkal – a véleményszabadságra hivatkozva – tulajdonképpen azt szeretnék ellehetetleníteni, amit a „holokausztcáfolati” törvénnyel maguknak kivívtak, így például Magyarországon is. Az egyik izraeli hírportál, a Mákor Rison egyéb hazugságai mellett azt állítja, hogy „Magyarországon alig néhány tucat német katona tartózkodott, amikor maguk a magyarok irtották ki a zsidó hitközségek tagjait.” Mi pedig ezúttal is várjuk a magyar érdekek képviseletére Tel-Avivban akkreditált Nagy Andor nagykövet tiltakozását.
Izraelben és a nagyvilág zsidóságának hangadói körében nem csitulnak a kedélyek amióta Varsóban a szenátus is megszavazta az, úgynevezett „holokauszttörvényt”. A törvény lényege az, hogy a hatályba lépése után három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető az a személy – állampolgárságától függetlenül -, aki a lengyel népet vagy Lengyelországot a zsidók holokausztjában való segédkezéssel, tevőleges részvétellel merészeli vádolni. A mostani lengyel törvényhozási eljárásnak az ihletője pedig szerintünk nem más, mint az az osztrák, német és jelenlegi nemzeti kormányunk jóvoltából már évekkel ezelőtt meghozott magyarországi „holokauszttörvény”, amelynek értelmében akár három esztendőre is elítélhető az, aki, például azt merészeli állítani, hogy a második világháború folyamán csak 5 millió 999 ezer 999 zsidót gyilkoltak meg a németek és természetesen mi, magyarok, lengyelek, litvánok etc.
Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök holokauszt-emlékművet koszorúz (fotó: Janek Kkyrzynski) |
Az egyik „elrejtett” holoemlékmű avatása Hódmezővásárhelyen (MTI) |
A Mákor Rison című izraeli hírportál csak alátámasztja azt a véleményünket, miszerint Izraelben és a nagyvilág befolyásos zsidó köreiben 1945 után az élet szinte minden területén jól bevált kettős mércét (héberül ezt még kifejezőbben „kettős erkölcsi mércének” mondják) alkalmazzák: „Nehogy tévedésbe essünk, az európai országok között nem Lengyelország az egyedüli, amely igyekszik eltussolni, eltüntetni a megsemmisítésben betöltött szerepét. De amíg a németek megtanulták (sic!) azt, hogy mit tettek, s úgy kívánnak megbánást mutatni, hogy közben nem féltek megbirkózni az általuk elkövetetett szörnyűségekkel, közben a lengyel nép, a magyar nép, az osztrák nép (így, kollektíven… - H. J.) és mások úgy látják, hogy a németek máig ható bűntudata ragyogó lehetőség önmaguk bűneinek elkendőzésére” – írja Jáir Kraus a Mákor Risonban.
Izraeliek Auschwitzban, az „anakronisztikus múzeumban” (fotó: Joszi Seelinger) |
A hírportál arra ösztönzi az izraeli zsidókat, hogy ezután ne jöjjenek hétvégi bevásárlóutakra az olyan, a bűnös múltjukat cáfoló országokba, mint például Magyarország: „Amíg közülünk sokan nem hajlandók betenni lábukat a családtagjaink kiontott vére miatt átkozott Németország földjére, semmi kivetnivalót nem látunk abban, hogy hét végén elugrunk vásárolni vagy kirándulni Prágába, Varsóba vagy Budapestre. Pedig a német kormány beismerte az emberiség és népünk ellen elkövetett szörnyű bűnét (sic!), s a népét erre igyekszik is emlékeztetni, a többi között a megsemmisítő táborokba deportált zsidók háza közelében a járdába elhelyezett botlatókövek formájában. Ám, a többi európai országban jobbnak látják a bűn elkövetését áthárítani a németekre.(Magyarországon már annyi holoemlékmű és botlatókő van, hogy Jordánt lehetne rekeszteni velük – H. J.) Úgy gondolják, feleljenek a németek a bűnökért, fizessenek ők azért, amit tettek.”, olvasható az izraeli újságban.
Még hogy Magyarországon nincsenek botlatókövek? |
Hering J. – Kuruc.info