Az orosz–ukrán háború biztonságpolitikai, gazdasági és társadalmi következményeire fókuszált a Mészáros Alapítvány VI. Konferenciája. Az augusztus 2-án és 3-án megrendezett szimpózium helyszíne ezúttal Balatonalmádi volt, ahová mintegy 200, az alapítvány ösztöndíjában részesülő, felsőoktatási jogviszonnyal rendelkező diákot vártak – derül ki a Magyar Nemzet honlapján megjelent közleményből.
A Mészáros Alapítványt 2016-ban hozta létre Mészáros Lőrinc azzal a céllal, hogy a Felcsúton, Alcsútdobozon, Vértesacsán, Kajászón, Tabajdon és Vál községben élő, ott állandó lakcímmel rendelkező, a felsőoktatásban tanulmányokat folytató diákokat ösztöndíjban részesítse. Az alapítvány működésének indulása óta eltelt hat év alatt több mint ezer diák kapott ösztöndíjat csaknem 600 millió forint értékben. A pályázat útján elnyerhető támogatás egyik feltétele, hogy az ösztöndíjban részesülő diákok évente egy alkalommal részt vesznek a Mészáros Alapítvány által szervezett komplex programon.
A kétnapos konferencia tematikáját idén az orosz–ukrán konfliktus határozta meg, ennek biztonságpolitikai, gazdasági, társadalmi és kulturális következményeiről volt szó "neves közéleti emberek" részvételével.
A konferencián többek között előadást tartott Prőhle Gergely, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézetének igazgatója, Kandrács Csaba, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és L. Simon László, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója is. Az előadásokat követően vitákat is rendeztek az egyes témakörökben: az információs hadviselés formáiról rendezett kerekasztal-beszélgetésen részt vett többek között Krasznay Csaba, a Kiberbiztonsági Kutatóintézet igazgatója és Rácz András Oroszország-szakérő, a Kurzus vagy identitásépítés a magyar kultúrában? című vitafórumon pedig részt vett mások mellett Káel Csaba mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos és Béres Attila, a Miskolci Nemzeti Színház főigazgatója.
Íme két kép Rácz András Fb-oldaláról - ő igazította el a Mészáros-ifjakat Oroszország-témában:
 
Zoom
 
Zoom