Egy felszámolási eljárással összefüggésben kerültek kapcsolatba a befolyással üzérkedéssel és önbíráskodással gyanúsított volt rendőrtisztek azzal a magyar származású, angol üzletasszonnyal, akitől 50 ezer eurót és 220 ezer angol fontot vettek át. A vállalkozó cége híradástechnikai cikkekkel kereskedett - értesült a Privát Kopó.
Egy pécsi híradástechnikai termékeket gyártó vállalat felszámolása kapcsán került kapcsolatba a BRFK két volt rendőrtisztje - Labanc Ferenc és dr. Porkoláb Zsolt - egy angol híradástechnikai cikkeket gyártó és forgalmazó vállalat magyar származású tulajdonosával, akitől - „mediátori” tevékenység címén - 50 ezer eurót és 220 ezer angol fontot, azaz több mint 100 millió forintot kértek és kaptak.
![]() Labanc Ferenc |
A két volt rendőrtiszt közös cégük, a Nyomolvasó Kft. nevében írásban szerződött a brit féllel: 50 ezer euró munkadíjat és 440 angol font sikerdíjat kötöttek ki a megállapodásban.
![]() dr. Porkoláb Zsolt |
A két exnyomozó az akkor már hónapok óta nem működő, ügyvezető nélküli Nyomolvasó Kft. nevében két számlát állított ki az angol megbízónak, 110-110 ezer angol fontról, a bizonylatokat egyik alkalommal dr. Porkoláb Zsolt, másik alkalommal Labanc Ferenc írta alá.
Az ügy ezt követően durvult el. Az angol üzletasszony nem volt hajlandó további összegeket fizetni a két egykori rendőrtisztnek, mivel a szerződéses kötelezettségüknek nem tettek eleget. Kiderült ugyanis, hogy a másik, pályázaton induló cégnek nem volt pénze az árverésen meghirdetett gyártóeszközök megvásárlására, továbbá Labancék semmilyen információval nem szolgáltak megbízójuknak az ellenlábas társaságról.
Ekkor dr. Porkoláb Zsolt sms-ekben és e-mailekben elkezdte fenyegetni az angol cég tulajdonosát, kilátásba helyezve, amennyiben nem fizet további 220 ezer angol fontot (mintegy 90 millió forint), úgy Magyarországon élő török alvilági személyeket küldenek az asszony családjára, valamint rendőrségi kapcsolataikat latba vetve fogják ellehetetleníteni őt, és vállalkozását.
![]() Lesújt a TEK |
Úgy tudjuk, dr. Porkoláb közel egy éven keresztül „presszionálta” megbízójukat, míg végül a fenyegető sms-ek és e-mailek annyira „besűrűsödtek” és annyira eldurvultak, hogy a nő - fenyegetve érezve magát és családját - védelmet kért az angol bűnügyi szervektől.
Ezt követően került sor Labanc Ferenc és dr. Porkoláb Zsolt elfogására.
A két gyanúsítottat ma a bíróság házi őrizetbe helyezte.
A brit SmtXtra 10 millió dollárért (több mint 2 milliárd Ft.) vásárolta meg a felszámolt pécsi híradástechnikai vállalat berendezéseit. Az angol társaság egyebek mellett speciális gyártóberendezések újraértékesítésével, alkatrészek eladásával foglalkozik világszerte.
(Privát Kopó)
Frissítés: Az ügyészség szerint azzal az ígérettel csaltak ki több millió forintot egy vállalkozótól, hogy rendőrségi nyilvántartási adatokat tudnak megszerezni. Akár nyolc év börtönbüntetést is kaphatnak - hangzott el péntek este az M1 Híradójában.
Labanc Ferenc szabadon távozhatott a bíróság épületéből, miután a több mint kétórás ülés után harminc napra házi őrizetbe helyezték. Nyilatkozni nem akart.
Ügyvédje, Lakatos Ádám a híradónak elmondta: védence fellebbezett a végzés ellen, és panaszt jelentett be a gyanúsítás közlésével szemben. Ezzel egy időben részletes vallomást tett, és ebben kifejtette álláspontját az üggyel kapcsolatban - tette hozzá.
Bagoly Bettina, a Fővárosi Főügyészség szóvivője a híradónak azt mondta: a Budapesti Nyomozó Ügyészség a szökés, elrejtőzés, valamint a tanúk befolyásolásának veszélye miatt tett indítványt a két férfi házi őrizetének elrendelésére.
(MTI nyomán)
Korábban írtuk: