Keddtől nem kap több biztonsági frissítést a 2009-ben megjelent Windows 7 és 2013-as utódja, a Windows 8.1 sem, adta tájékoztatásul a Microsoft. Bár sokan azt hitték, előbbit már 2020-ban elkaszálta a vállalat, a valóságban ez nem így történt, a Windows 7 meglepően magas használati aránya miatt ugyanis a Microsoft további három év haladékot hagyott az átállásra – igaz, azért, hogy továbbra is megérkezzenek azok a bizonyos biztonsági frissítések már fizetniük kellett a felhasználóknak, melyek többségükben cégek voltak, fogalmaz az Ars Technica.
Ezen plusz szolgáltatás támogatottsága ér most ténylegesen véget, így 2023-ban, közel másfél évtizeddel az első verzió kiadása után végleg elbúcsúzhatunk a Windows 7-től.
A döntés hátterében minden bizonnyal az új rendszerekre való átállásra kényszerítés áll.
De mit jelent a támogatás megszűnése?
2023. január 10-től a Windows 7-et és 8.1-et futtató számítógépek továbbra is működni fognak, de a Microsoft a továbbiakban nem biztosítja a következőket:
  • technikai támogatást bármilyen probléma esetén,
  • szoftverfrissítések,
  • biztonsági frissítések vagy javítások
Ez azt jelenti, hogy az említett operációs rendszereket futtató számítógépek a folyamatos szoftver- és biztonsági frissítések nélkül sokkal nagyobb veszélynek lehetnek kitéve a vírusokkal és a rosszindulatú programokkal szemben.
A Microsoft azt javasolja, hogy amennyiben eszköze azt támogatja, frissítsen egy újabb Windows-verzióra, ha pedig nem, szerezzen be egy új, Windows 11-et futtató készüléket - mert ők így akarják.
(Index nyomán)