A jelek szerint a zsidó gyarmatosítók megelégelték a magyarországi helytartók szerencsétlenkedését, és megparancsolták Orbán Viktornak, hogy azonnal küldje ki követeit Izraelbe. Ahol is személyesen kapnak utasításokat arra vonatkozóan, hogy mit is kell cselekednie a gyarmat élére állított kormányzatnak a nemzeti ellenállás letörése érdekében.

A május végén Izraelbe érkező küldöttséget Perényi Zsigmond, Orbán Viktor külpolitikai ügyekben illetékes egyik „tanácsadója” vezeti – jelentette a The Jerusalem Post című izraeli lap. A delegációnak tagja lesz még Mikecz Péter, igazgatási ügyekért felelős helyettes államtitkár, valamint egy bizonyos Héjja Dávid nevű személy. A díszes társaságot alighanem alapos fejmosásban részesíti majd Rafi Schutz, az izraeli Külügyminisztérium európai ügyekért felelős igazgatóhelyettese. Kénytelenek lesznek továbbá bocsánatért esedezni a kulturális és tudományos ügyekért felelős Rafi Gamzu előtt is, aki a holokauszt-vallás terjesztésének hatékony módjairól tart majd eligazítást a gyarmatról érkezett delegáció tagjai előtt. Mindezek mellett pedig Gideon Behar az „antiszemitizmus elleni küzdelem” céljából létesített osztály vezetője is útmutatásokkal látja el őket a magyar hazafias mozgalom megrendszabályozásának hatékony módozatait illetően.
Szentgyörgyi Zoltán, a magyarországi tartomány Tel-Avivba rendelt képviselője arról tájékoztatta a Jerusalem Post-ot, hogy a delegáció „tájékoztatni kívánja izraeli partnereinket a magyar kormánynak az antiszemitizmussal szemben foganatosított intézkedéseiről”, továbbá a küldöttség célja még, hogy „bemutassa a 2014-es Holokauszt Emlékév Programját” a gyarmattartóknak. Mindezek mellett pedig a látogatás arra is szolgál, hogy „megkeressük azokat a partnereket Izraelben, akik képesek segíteni a magyar hatóságokat a rasszizmus elleni hatékonyabb fellépés érdekében” – vallotta be a „nagykövet”. Hogy pontosan miképpen kívánják „segíteni” az izraeliek a magyar ellenállási mozgalom eltiprását, arról a hazaáruló diplomata nem adott tájékoztatást. Azonban lehetnek sejtéseink.
Paul Hirschson, az izraeli Külügyminisztérium szóvivője azt mondta, hogy Izrael üdvözli a küldöttség látogatását, majd pedig közölte: a két kormány között „folyamatban vannak” a tárgyalások az „antiszemitizmussal” kapcsolatban. “Izrael elvárja Magyarországtól, hogy jelentős intézkedéseket foganatosítson az antiszemita incidensek számának visszaszorítása céljából” – adta ki az utasítást a zsidó állam Külügyminisztériumának szóvivője.
A Jerusalem Post idézi a volt munkásőr Zoltai Gusztáv szavait, aki szokásával ellentétben kétségkívül igazat szólt, amikor azt mondta, hogy a „rendszerváltás óta egyik kormány sem volt antiszemita”. Zoltai szerint a „második világháború ellentmondásos személyiségeinek és a náci kollaboráns Horthy Miklós szobrainak” felállításáért az „önkormányzatok a felelősek”. A magyargyűlölő zsidó vezető sajnálkozott azon, hogy a legtöbb esetben nem született ítélet az „antiszemita cselekmények” elkövetőinek ügyében, majd reményét fejezte ki, hogy Izrael segítséget nyújt az „antiszemitizmus elleni küzdelemben” Magyarországon. „A magyarországi zsidóság nem fél, mert tudja, hogy Izrael és a világ zsidósága mögötte áll” – idézte az izraeli lap Zoltai egy korábbi interjújában elhangzott kijelentését. Hasonló szellemben legutóbb a kommunisták beszéltek az 1956-os szabadságharc idején, no persze ők nem Izrael és a „nemzetközi zsidóság”, hanem a Szovjetunió és a „nemzetközi kommunista mozgalom” segítségében reménykedtek…
A Jerusalem Post közli egy igencsak szívderítő felmérés eredményét, amely szerint, míg közvetlenül a kommunizmus bukását követően 10-15% volt a zsidókat nem kedvelő honfitársaink aránya, addig 2011-ben immár a magyarok 24%-a „utasítja el emocionálisan a zsidókat”. Hogy mennyire alapos oka van ennek az állítólag „emocionális” elutasításnak, arra a lap cikke is utal, amikor közli, hogy 2011-ben „a magyarok 21%-a úgy vélte, a zsidó értelmiségiek uralják a sajtót és a kulturális életet”. Persze többen is lehetnének, akik világosan látják, mi is a valóság.
Perge Ottó - The Jerusalem Post nyomán