Politikai nyomás nehezedik Elon Muskra, az Egyesült Államok és az Európai Unió ugyanis keményen fellép a milliárdos szólásszabadsággal összefüggő elképzelései ellen, írja a Financial Times nyomán az Index.
Zoom
Illusztráció: Anjali Nair / MSNBC / Getty Images
Az Európai Bizottság szerdán a Twitter betiltásával fenyegette meg Muskot, ez akkor történhet meg, ha a közösségimédia-platform nem felel meg a szigorú tartalomfelügyeleti szabályoknak.
Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter pedig jelezte, hogy Washington felülvizsgálja a Twitter megvásárlását övező procedúrát.
A figyelmeztetés Brüsszelből érkezett a Musk és Thierry Breton, a digitális politikáért felelős uniós biztos közötti beszélgetés során, mondták az ügyre rálátó források.
Breton közölte Muskkal, hogy a Twitternek be kell tartania több szabályt, a platform többek között nem helyezhet vissza önkényesen kitiltott felhasználókat.
Musk figyelmét felhívták arra, ha nem tartja be ezeket a szabályokat, a Twitter az Európai Unió új digitális szolgáltatási törvényének megsértését kockáztatja.
Breton megismételte, hogy a Twitter egész Európára kiterjedő tilalomra vagy a globális forgalom akár 6 százalékának megfelelő bírságra is számíthat, ha szembemegy ez európai jogszabályokkal.
Az EU azt is követeli, hogy Musk világos kritériumokat adjon meg arra vonatkozóan, mely felhasználókat fenyegeti a kitiltás veszélye. Musk nemrég visszaállította Donald Trump fiókját, miután közvélemény-kutatást végzett a felhasználók körében arról, hogy vissza kellene-e engedni a volt amerikai elnököt az oldalra.