A Budapesti Rendőr-főkapitányság gyülekezési joggal való visszaélés szabálysértése indított eljárást Stummer Jánossal, a Momentum országgyűlési képviselőjével szemben, miután péntek reggel a párt politikusai az MTVA-székháznál akcióztak – tudta meg a párt frakcióvezetőjétől a 24.
A Momentum sorozatban negyedszer próbálta megakadályozni, hogy Orbán Viktor bejusson a Kunigunda úti tévészékházba, hogy interjút adjon, de a kormányfőnek ezúttal sem sikerült útját állni.
Arra a kérdésre, hogy miért pont Stummerrel szemben indult ilyen eljárás, Bedő Dávid a lapnak azt mondta, ilyenkor a rendőrség azt mérlegeli, ki tűnik az akció szervezőjének, és ellene intézkednek. A rendőrség szerint a gyűlésen résztvevők közül hatan szabálytalanul az úttestre léptek, és azon tartózkodtak, ezért velük szemben közlekedési szabálysértés miatt eljárás indult. Bedő szerint a gyülekezési joggal való visszaélés kisebb, nagyjából 50 ezres büntetést vonhat maga után, míg a közlekedési szabálysértés felső határa 100 ezer fölött van.
A múlt pénteki tüntetésért 84.500 forintos büntetést kaptak a Momentum aktivistái.
Bedő elmondta azt is, hogy nagypénteken nem akcióznak, de a jövőben még visszatérnek a Kunigunda útra.