Mint ismeretes: a négy halálos áldozattal járó baleset okozásával vádolt Eva Rezesova ellen indult büntetőperben Stubeczky Sarolta bíró májusban Melegh Gábort kizárta a másodfokú bírósági eljárásból, úgy találva, hogy a Rezesováék által felkért műszaki szakértő nem végzett szakmailag kifogástalan munkát. "Melegh Gábor a látszatát keltette annak, hogy nem pártatlan” - indokolta döntését a bíró. A Privát Kopó birtokába jutott dokumentumokból kiderül: Melegh Gábor igazságügyi szakértő más ügyben sem végzett "szakmailag kifogástalan munkát”. Képes volt nappali világosságból éjszakai sötétséget „varázsolni”…
![]() |
Melegh Gábort először nem Rezesova védője, hanem az áldozatok családja kereste meg ebben az ügyben, látván, hogy Rezesova már két műszaki magánszakértőt is be tudott vonni a maga oldalán, akik igencsak szorgosan végezték dolgukat.
Melegh Gábor azonban úgy ítélte meg, hogy az egyik pozíciója (BME Igazságyügyi Műszaki Testület elnöke) összeférhetetlen az ügyben való részvétellel, ezért nemet mondott a felkérésre. Néhány héttel később mégis feltűnt Melegh Gábor az ügyben, azonban a szlovák milliárdosnő, Rezesova oldalán - mert az ő felkérésére már igent mondott… Melegh a magatartásában végbement 180 fokos fordulatot azzal magyarázta a médiának, hogy "láttam a tévében, hogy megszűnt az összeférhetetlenségem”. Melegh bevonásának eredménye ismert: szakvéleményében radikálisan védelmezte Rezesovát. Amíg ki nem zárták a büntetőperből.
A Privát Kopó birtokába került dokumentumok tanúsága szerint Melegh Gábor már korábban is készített kétes igazságügyi szakvéleményt közúti balesettel összefüggésben indított büntetőeljárásban. 2008. augusztus 14-én kelt az a szakértői dokumentum, amelyben Melegh - a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Közlekedésrendészeti Főosztály Vizsgálati Alosztály felkérésére - egy személygépkocsi és egy kerékpár ütközésének körülményeit tárta fel.
Részlet az igazságügyi szakértői véleményből: „(…) A rendelkezésre álló iratok szerint ... ellen azért indult eljárás, mert 2007. május 1-én 19 óra 45 perc körül, Budapesten a III. kerület Szentendrei út … sz. előterében az általa vezetett ... járművel nekiütközött a ... által vezetett kerékpárnak. A baleset során a kerékpár hajtója a később ismert adatok szerint súlyos személyi sérülést szenvedett, a két jármű megrongálódott. A baleset közvilágítással ellátott, éjszakai látási viszonyok között, száraz aszfalt útfelületen következett be (…) a gépkocsi vezetője szerint egy előtte haladó jármű hirtelen irányváltoztatását észlelve vette észre a kivilágítatlan kerékpárost, és a kormány elrántása ellenére sem tudott elegendő oldaltávolságot felvenni. (…) Az igazságügyi szakértő megállapításai a kirendelés kérdéseinek megválaszolásához: (…) a balesethez vezető folyamatban elsődleges volt a kerékpáros ki nem világított helyzetben közlekedése, amely a kellő távolságból észlelést nem tette lehetővé. (…)”
A Privát Kopó birtokába került az Országos Meteorológiai Szolgálat Éghajlati Osztály szakvéleménye, amely a „2007. május 1-én, a Budapest III. kerület térségében a környező meteorológia állomások mérési eredményei, valamint az időjárási helyzet elemzése alapján a következő megállapítást tartalmazta: „Budapest térségében 2007. május 01-én a Nap 19 óra 55 perckor bukott a látóhatár alá. Ezt követően 20 óra 19 perckor a polgári szürkület, 21 óra 12 perckor pedig a navigációs szürkület ért véget. A fentieket figyelembe véve az adott napon 19 óra 40 perc körüli időben még nappali világosság uralkodott.”
A Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. írásos tájékoztatása szerint „2007. május 1-én, Budapest területén 20 óra 09 perc 18 másodperckor lett a közvilágítás bekapcsolva.”
A Magyar Igazságügyi Szakértői Kamara (MISZK) október 18-i rendkívüli tisztújító küldöttgyűlésén három jelölt indul az elnöki tisztségért.
Az egyikük Melegh Gábor…
(Privát Kopó)
Kapcsolódó: