A kormány felszámolja a tranzitzónákat, csak az ország határain kívül, külképviseleteken lehet menekültügyi kérelmet benyújtani - mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki online sajtótájékoztatóján.
Zoom
A tárcavezető közölte: az intézkedés végrehajtása folyamatban van, négy ember, akik idegenrendészeti őrizetben voltak, abban is marad, 280 embert menekültügyi befogadóállomásra visznek. A Belügyminisztérium, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium az Igazságügyi Minisztériummal együttműködve megteszi a szükséges lépéseket - tette hozzá.
Közölte: a tranzitzóna olyan megoldás volt, amely megvédte Magyarország határait, és sajnálatos az Európai Bíróság ez ügyben hozott ítélete. Mivel Magyarország köteles betartani az ítéletet, nem tehet mást, mint hogy megszünteti a tranzitzónákat - mondta.
Heiko Maas német külügyminiszter egy nyilatkozatára reagálva Gulyás Gergely kifejtette: mindenképpen fontos következtetése a politikusnak, hogy nem bízik abban, hogy olyan elosztási mechanizmus jöhetne létre, amelyben valamennyi EU-tagállam részt vesz. Ez a magyar diplomácia komoly győzelme, sokat tettek azért, hogy egyértelmű legyen: Magyarország nem kötelezhető arra, hogy engedje másoknak megmondani, kikkel éljünk itt együtt - fogalmazott. Hozzátette: Magyarország ugyanakkor részt vesz a migráció elleni küzdelemben, ennek része a Hungary Helps Program is.
(MTI)
Frissítés: Mi Hazánk: a kormány behódolt az EU betelepítési politikája előtt
A Mi Hazánk Mozgalom Magyarország függetlensége elleni támadásnak, szuverenitásunk súlyos megsértésének tartja az Európai Unió Bíróságának ítéletét, amellyel megszüntetik a tranzitzónákat.
Több száz migránst a határról máris Magyarország belső területeire szállítottak, ahol teljesen vagy részben nyitott táborokba kerültek.
Az ítélet azt is kimondja, hogy mostantól mindenkit be kell fogadnunk, azokat is, akik biztonságos országokon keresztül érkeznek hozzánk, tehát gyakorlatilag a világ bármely pontjáról jöhetnek mostantól Magyarországra. A Fidesz ezzel behódolt az Európai Unió kozmopolita erőinek.
Miközben a kormány azonnal végrehajtotta ezt a magyarellenes ítéletet, emlékeztetnénk arra, hogy a Bős-nagymarosi vízlépcső ügyében a Nemzetközi Bíróság által hozott 1997-es ítéletet Szlovákia a mai napig nem tartja be, eltereli a Dunát, és ez ellen a Fidesz-kormány nem tesz semmit.
Amennyiben az Európai Unió fel akarja számolni a magyarságot, akkor inkább az Unióból való kilépést választjuk, mint a nemzethalált! - írja közleményében Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke.