Távozott a Nézőpont Intézet Közvélemény-kutató Nonprofit Kft. ügyvezetői posztjáról Boros Bánk Levente politikai elemző, helyét a cégalapító Mráz Ágoston Sámuel vette át – számolt be a hvg nyomán az Index.
Zoom
Magára maradt Samu, kevesebb lesz így a kamu - efféle kínrímekkel szokták nyugtázni szellemeskedő olvasóink a hasonló fejleményeket a hozzászólások között
A Nézőpont Intézet egyike volt azoknak a műhelyeknek (pontosabban hazugsággyáraknak), amelyek az Orbán-kormány munkáját segítették állítólagos közvélemény-kutatásokkal és úgynevezett elemzésekkel, ám a választási vereség után nyilvánvalóvá vált, hogy szakmai hibából vagy szándékosan, de a valóságosnál jóval nagyobb támogatást mutattak ki a Fidesz javára.
Bár a cégnek tavaly mindössze néhány millió forint volt az árbevétele, de a tulajdonos, a Nézőpont Intézet Alapítvány ennél jóval nagyobb pénzekkel gazdálkodik. A Nézőpont Intézet Alapítvány bevételei tavaly meghaladták a félmilliárd forintot, és ebből 477 millió a beszámoló lezárásakor, vagyis december 31-én még megvolt. Az alapítvány kurátora egyébként szintén Mráz Ágoston.
Egyébként tudatos manipulációval és hamisítással vádolta meg több oktatótársa az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán oktató Mráz Ágoston Sámuelt, a Nézőpont Intézet vezetőjét az április 12. előtt megjelent, Fidesz-előnyt jelző "közvélemény-kutatások" miatt. Többen etikai vizsgálatot is indítanának ellene.