Hagyó Miklós két hónapja vagyonátrendezésbe kezdett - alighanem azért, hogy később ne lehessen egykönnyen zár alá venni, elkobozni a legféltettebb javait - írja a Heti Válasz.


Amikor mentelmi jogának lejártakor őt is beszippantotta a BKV-s büntetőeljárás, Hagyó Miklós nevén már nem volt komoly befolyást jelentő üzletrész vagy lakóépület - számol be a Heti Válasz legújabb számában. A volt szocialista főpolgármester-helyettes nemrég például kiszervezte maga alól azt a Wirtass Kereskedelmi Kft.-t, amely a Hír TV értesülése szerint több értékes ingatlant is birtokol a budapesti Operaház és Balettintézet környékén - írja a lap.
A Heti Válasz úgy tudja, 2010. április 2. és május 10. között Hagyó tulajdoni hányada 97-ről 24,7 százalékra csökkent a cégben - miközben élete párja, Ottlik Lilla Lea és édesanyja, Ottlikné Fekete Éva összesen 44,8 százalékos üzletrészre tett szert (a társaság szűk egyharmada pedig egy Nagykanizsáról vezetett vállalkozáshoz került).


Az új Wirtass-tag Ottlik Lilla Lea visszatérő szereplője a felvilági "szappanoperáknak"; ugyanő a 90-es években a Fidesz-tanácsadóként indult Varga Tamás felesége volt. (A luxusautó-kereskedő üzletember már szakított a párt pénzügyi elitjével, és éppen az MSZP felé tájékozódott, amikor gazdasági bűncselekményeken és milliárdos csaláson kapták. A szabadságvesztés letöltése elől 1999-ben külföldre szökött, s öt éve szállították haza Amszterdamból.)
Hagyó Miklós azonban nem csak újdonsült hozzátartozóit vonta be a vagyonkimentő akciókba. Két ingatlant a lányának ajándékozott, egy harmadik hajlékra pedig volt élettársa, Csecserits Beáta szerzett haszonélvezeti jogot. Ha tehát e lakást zár alá venné is a hatóság, nehéz volna értékesíteni, hiszen a birtokon belüli haszonélvezőt nem lehet csak úgy kirakni - olvasható a lapban.
Mint ismert: a rendőrség április közepén bűnszervezet létét rögzítette - a gyanú szintjén - a BKV-nál, így Hagyót is bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsították meg.


Ez azt jelenti, hogy a továbbiakban neki kell bizonyítania, hogy a bűnszervezetben való részvétele idején keletkezett vagyonát törvényesen szerezte, s ha erre képtelen, elkobzás a jussa. Vagyis Hagyó maradék "jószágai" - különös tekintettel a 2006-2009-es főpolgármester-helyettesi periódusában felhalmozott értékekre - közel sincsenek biztonságban - írja a lap.
Másrészt a bűnszervezet megállapítása annyit tesz, hogy az adott cselekmény büntetési tételének felső határa a kétszeresére emelkedik (ergo a BKV-s gyanúsítottak egyike-másika nyolc helyett akár 16 éves szabadságvesztéssel is sújtható).
(Heti Válasz - Hírszerző)