Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a román kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal - közölte pénteken az MTI-vel az RMDSZ sajtószolgálata.
Zoom
A döntés nyomán Kelemen Hunor szövetségi elnök rámutatott: egy közösségnek joga van ahhoz, hogy saját jelképeit használja, és azokban saját történelmét, hitét és önazonosságát lássa viszont. "Hargita megye címere erre az örökségre mutat rá" - idézte a politikust a közlemény.
Cseke Attila fejlesztési miniszter azt hangsúlyozta, hogy a kormány pénteki döntése része annak a munkának, amelyet az RMDSZ a "romániai" magyar közösség szimbólumhasználati jogáért folytat.
"Ez a címer nemcsak jelkép, hanem közös örökségünk, történelmünk és önazonosságunk hivatalos elismerése is" - üdvözölte a döntést Bíró Barna Botond, a Hargita megyei önkormányzat elnöke.