A Politico Europe ukrán újságírója, Veronika Melkozerova egy érdekes cikket tett közzé a lapban: a "Korrupció megírása háború idején: az ukrán újságírók dilemmája" című cikkben kifejtette, hogy folyamatos ellentét van a kormány felelősségre vonása és a között, hogy "nem akarják, hogy az ellenség a rossz hírek kihasználásával aláássa az ukránokat".
Zoom
33 pont a 100-ból - 2020-ban még szabadott beszélni az ukrajnai korrupcióról, mára olyan lett, mint a zsidóbűnözés és -parazitizmus az ún. holokauszt után...
Az idei eredményük várhatóan 150 körül lesz, vagy akár 200 is (a százból, persze)
Mint írta, "amikor a múlt hétvégén Ukrajnában súlyos korrupciós botrány tört ki, a riporterek kínzó dilemmával szembesültek a szakmai kötelesség és a hazafiság között. Az első gondolat, ami eszembe jutott, ez volt: »Írjak erről a külföldieknek? Vajon emiatt abbahagyják majd a támogatásunkat?«"
"Nem volt kétséges a nyilvánosságra került esetek súlyossága. A háborús gazdaság szívébe vágtak. Az egyik esetben a nyomozók azt vizsgálták, hogy az infrastrukturális miniszterhelyettes profitált-e az elektromos generátorok túlárazott szállítására kötött üzletből, míg a védelmi minisztériumot egy, a csapatok élelmezésére és étkeztetésére vonatkozó túlárazott szerződés miatt vizsgálták" – írta az ukrán újságíró a cikkben. Hozzátette:
Hatalmas történetek, de az Ukrajnában zajló élet-halál kérdéseket jelző időkben még kollégám, Jurij Nikolov is, aki a túlárazott katonai szerződéssel kapcsolatos szenzációt szerezte, elismerte, hogy mindent megtett, hogy ne hozza nyilvánosságra a nyomozását. A megállapításait a közhivatalnokokhoz vitte el, remélve, hogy talán sikerül megoldaniuk az ügyet, mielőtt végül úgy érezte, hogy kénytelen a ZN.UA weboldalon megjelentetni.
(Politico - Mandiner nyomán)