Az Auschwitz-Birkenauban elpusztított győri zsidó gyermekek emlékére emlékoszlopot állítottak vasárnap a helyi zsinagóga szomszédságában, a hajdani zsidó elemi iskola udvarán. A gránitoszlopra 381 gyermek nevét vésték, akik mögött 1944 nyarán becsapódott a "halálba vivő vonat" ajtaja. Jaj-jaj-jaj, szegény zsidók...

Azt a csúnya ajtót persze hogy a nyilasok csapták be szegény zsidó gyerekek mögött. Azok a nyilasok, akik a Duna-partra hajtották zsidók millióit (ez a szám csupán a következő évek számadatainak prognózisa).

Azok a nyilasok, akik közt hemzsegtek a volt és a leendő kommunisták, és - mily meglepő - a zsidók.

Így ír erről Ungváry Krisztián, a szélsőjobboldalisággal nehezen vádolható történész is:

"A nyilasokra jellemző rendkívüli fluktuáció nem csak abban nyilvánult meg, hogy közülük sokan később kommunisták lettek, hanem abban is, hogy sok korábbi kommunista és szociáldemokrata vált nyilassá. Sajátos módon a párt legfelső vezetésében is fontos szerephez jutottak a szélsőbal reprezentásai: Péntek István szobrászművész 1933-ban még a permanens világforradalmat hirdette, és 19 vádlott-társából 18 volt "izraelita", három évvel később pedig a párt ideológiai vezetője, 1944. október 15. után a nemzetvezető világnézeti irodájának vezetője lett.

Málnási Ödön még Csillagbörtönben becsületszavát adta Rákosi Mátyásnak, hogy "megmarad szocialistának", míg később nyilas főszéktartó lehetett. Kassai-Schallmayer Ferenc, a szlovákiai kommunista párt ifjúsági tagozatának egyik vezetője, Kassák Lajos barátja nyilas parlamenti képviselő és 1944. október 15. után propagandaminiszter lett. Párkányi Istvánt 1934-ben túlzott baloldalisága miatt zárták ki a szociáldemokrata pártból,1937-ben fővárosi kerületvezetőként és nyilas ideológusként működött, majd 1945-ben visszalépett a kommunista pártba. Sütő Gyula, Koltay József és Zsámboky Pál nyilas parlamenti képviselők korábban baloldali szociáldemokraták voltak, és ezt nyilasként is nyíltan felvállalták. Jellemző tény, hogy Párkányi Szálasi Hivatali Helyiségében, az Andrássy út 60.-ban tarthatta szemináriumát Marx Tőke c. művéről, és Szálasi csak azért távolította el a pártból, mert Párkányi a marxizmus mellett ateista propagandát is kifejtett.

1938-1944 között a nyilas lapokban sorozatban jelentek meg cikkek ilyen címekkel: Nem szégyellem, hogy szociáldemokrata voltam; Marxisták a nyilaskeresztes pártban..."

(Rubicon 2004/11)

Elképzelhető tehát, hogy zsidók lőtték a Dunába a zsidót?

Kuruc.info