Aljas indokból, különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt jogerősen életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte a Győri Ítélőtábla kedden azt a férfit, aki megölte kolléganőjét egy veszprémi üzemben - tudatta a táblabíróság sajtószóvivője az MTI-vel.
Ferenczy Tamás közleménye szerint a férfi legkorábban 25 év múlva bocsátható feltételesen szabadságra. A döntéssel a táblabíróság részben helyben hagyta az első fokon eljáró Veszprémi Törvényszék határozatát, a feltételes szabadságra bocsátás időtartamát csökkentette 15 évvel.
A tényállás szerint a vádlott és a sértett egy veszprémi üzemben dolgozott. A férfi a szabadidejében vérengző tartalmú videójátékokkal játszott. Vonzalmat érzett a nő iránt, de megszólítani nem merte. A férfi 2022. május 21-én a sértettel együtt éjszakai műszakban dolgozott, azonban harmadik napja nem aludt, nem evett, és csaknem 30 doboz energiaitalt ivott meg.
A munkaidő leteltével a férfi követte a férjezett, kisgyermekes sértettet a női öltözőbe, ahol szexuális ajánlatott tett.
A nő visszautasította az ajánlatot, a férfi emiatt dühös lett, elővette a hátizsákjából a kését, és hasba szúrta a sértettet. A nő elesett, a vádlott tovább szurkálta a felsőtestén. A sértett segélykiáltásaira két ember ért az öltőbe, akik felszólították a férfit, hogy ne csináljon semmit. A vádlott azonban megindult feléjük, ezért támadástól tartva elfutottak és segítséget kértek.
A megszurkált nő a helyszínen meghalt.
A vádlott elmenekült, de fél órán belül elfogták.
A másodfokú bíróság indoklása szerint a vádlott többszörösen minősülő emberölést követett el egy olyan ember sérelmére, aki arra semmilyen okot nem adott. Az elkövetés orvtámadás jellegű volt, mert a vádlott és a sértett korábban nem is beszélt egymással.
Emiatt indokolt volt az életfogytig tartó szabadságvesztés kiszabása. Ugyanakkor a feltételes szabadlábra bocsátás idejének maximális, 40 évben történő meghatározása a bírói gyakorlatot figyelembe véve eltúlzottan súlyos - tudatta a táblabíróság sajtószóvivője. Ilyen jogkövetkezményt a bíróságok csak egyes minősítő körülmények, így a több emberen elkövetés emberölés vagy a különös visszaesés esetén szabnak ki.
A bíróság figyelembe vette a férfi büntetlen előéletét és az elkövetéskori fiatal felnőtt korát, így a büntetési célok eléréséhez elegendőnek ítélte a feltételes szabadságra bocsátás 25 év elteltével történő vizsgálatát - olvasható a közleményben.