Erich Priebke eltemetését sorban tagadják meg országok és települések a világon. Megszólalt az ügyben Efrájim Zuroff, a Simon Wiesenthal Központ jeruzsálemi vezetője, zsidó telepes, aki azt követeli, hogy Priebke holttestét égessék el Németországban, nehogy a temetése neonáci rokonszenvtüntetéssé, sírja pedig zarándokhellyé váljon.
Zoom
Erich Priebke
Amint arról beszámoltunk, a százéves korában, 1994 óta római házi őrizetben élő, október 11-én elhunyt Erich Priebke földi maradványai eltemetésének engedélyezését eddig zsidó elvárásoknak megfelelve megtagadta a Vatikán és Róma városa, Argentína és a németországi Henningdorf település. Efrájim Zuroff, a Simon Wiesenthal Központ Magyarországon is jól ismert "nácivadásza", a megszállt Ciszjordániában élő zsidó telepes a olasz sajtónak adott, s az izraeli Válláh!Hádásot hírportál által is átvett interjúban azt ajánlja: Erich Priebke holttestét égessék el Németországban.
Zoom
Erich Priebke Olaszországnak történt kiadatásakor 1995-ben

Efrájim Zuroff
Efrájim Zuroff, a Simon Wiesenthal Közport jeruzsálemi igazgatója, Budapest gyakori vendége, az olasz La Stampa című újságnak az ajánlja: Olaszországból küldjék el Erich Priebke holttestét a szülőhazájába, Németországba, mert egyedül Berlin képes megakadályozni azt, hogy az egykori SS-tiszt temetése neonáci rokonszenvtüntetéssé, vagy sírja később zarándokhellyé váljon. Zuroff zsidó telepes szerint Németországnak megvannak a megfelelő eszközei az ilyen jellegű neonáci rokonszenv-megnyilvánulások megfelelő kezeléséhez. Efrájim Zuroff azt "tanácsolja" a németeknek: égessék el Erich Priebke holttestét, mert ez lenne az egyedüli módja annak, hogy "emlékük se maradjon a Priebkéhez hasonló náci bűnösöknek".
Erich Priebke fia, Jorge Priebke az elutasítások után föltette a kérdést az ANSA olasz hírügynökségnek: "Akkor hová és hol temessük el az apámat? Részemről akár Izraelben is eltemethetik, hadd legyenek boldogok", mondta Priebke fia, majd hozzátette: "Tisztességtelen eljárás az, amit művelnek (a zsidók - J. K.), állandóan kikezdenek valakit a hatvan évvel (egyébként már közel hetven évvel - J. K.) ezelőtt, a háborúban végbement eseményekért".
Júszef el-Kudszi - Kuruc.info