Először azonosítottak egy ebolás esetet Franciaországban, mégpedig egy orvosnál, aki a Kongói Demokratikus Köztársaságból tért vissza, ahol öt hete járvány tört ki - jelentették be szerdán a francia egészségügyi hatóságok.
Az egészségügyi minisztérium "megerősíti, hogy ma azonosították a vírusos ebolabetegség első pozitív esetét az ország területen" - közölte közleményében a tárca. Az AFP hírügynökség kérdésére a minisztérium hozzátette, hogy az esetet Franciaország európai területén azonosították.
A helyzetet "nagyon közelről" követi a miniszterelnök a környezete szerint.
(MTI)





