Több házkutatást is tartott a rendőrség Welsz Tamás (†41) néhai vállalkozó érdi házában. A három hete elhunyt üzletember szomszédai ugyanis rendszeresen nagy sürgés-forgást tapasztaltak a ház körül, a rendőrök láthatóan kerestek valamit.
A Blikk úgy tudja, a nyomozók többször is méreg után kutattak az épületben, de végül nem találták a nyomát.
A toxikus anyag különösen azért érdekli a hatóságokat, mert nem kizárt, hogy a férfi méreggel vetett véget életének. Ennek előzménye, hogy Welsz az előzetesben ülő Simon Gábor volt MSZP-s elnökhelyettes ügyében fontos dokumentumokat adott át halála napján a rendőröknek irodájában, majd otthonában. Ezekben információk voltak az általa árult hamis bissau-gui­neai útlevelekről, amelyek egyike sajtóhírek szerint a titkos bankszámlákon több százmillió forintnyi devizát rejtegető politikusé volt.
Amikor viszont a rendőrök az érdi házból visszaindultak Welsszel, a vállalkozó rosszul lett a rendőrautóban. Ekkor azt mondta: „bevettem valamit, már nem tehetnek semmit". Ez a valami méreg lehetett, mert alig 40 perccel később Welsz meghalt az OMSZ budai mentőállomásán. Úgy tudjuk, a Panamában csalás miatt körözött üzletember azért szánhatta el magát erre a kétségbeesett lépésre, mert őrizetbe akarták venni. Erről korábban nem nyilatkozott az ügyészség, mint ahogy arról sem, voltak-e házkutatások Welsznél.
– A nyomozás érdekeire tekintettel nem mondhatunk semmit sem – mondta Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.
Ha előkerült volna bármiféle méreg, az segítene tisztázni a halál pontos okát. Jelenleg ugyanis információink szerint csak annyit állapítottak meg: azt szívleállás okozta. De ezt nagyon sok ok válthatta ki.
– Egyes halálesetek tisztázása hónapokig is tarthat, mert a szakemberek leterheltek – mondta Szeles Géza igazságügyi orvos szakértő. – Azonkívül mérgezések esetében a vizsgálat azért is húzódhat, mert nem tudjuk, mit kell keresni. Ha viszont sejtjük, milyen toxin végzett az áldozattal, könnyebb kimutatni az elhunyt szervezetében – magyarázta a mérgezésekről általánosságban a szakértő.
A lap megkérdezte a rendőrséget, kiadták-e már a holttestet, de nem kaptak választ, ám vélelmezhetően még várniuk kell a hozzátartozóknak. Sőt ha a vizsgálatok eredménye nem lesz százszázalékos, úgy az befolyásolhatja, miként adhatja meg a rokonság az elhunytnak a végtisztességet. Bizonytalan esetben a hatóságok megtilthatják a hamvasztást, mert ha az elkövetkező években újabb nyom bukkan fel, akkor akár kihantolhatják, s újabb vizsgálatot kell a maradványokon végezni.
(Blikk nyomán)
Kapcsolódó: