Több tízezer tiltakozó vonult az utcára vasárnap Münchenben, hogy a Keresztényszociális Unió (CSU) bajor konzervatív párt jobbra tolódása és a "közbeszéd eldurvulása" ellen tiltakozzanak.
A rendőrségi jelentés és Süddeutsche Zeitung című müncheni lap legalább 20 ezer résztvevőről ír, de a szervezők ötvenezresre becsülik a tömeget.
A felforgatók elsősorban a CSU jobbra tolódása és a "közbeszéd eldurvulása" ellen emelték fel a hangjukat.
Zoom
(Fotó: LUKAS BARTH-TUTTAS/EPA-EFE/REX)
A tiltakozást több mint 130 szervezet kezdeményezte, köztük olyanok, amelyek ún. menekültek simogatásával foglalkoznak, béke- és demokráciapárti aktivisták és a szexuális devianciák szervezetei is ott voltak a szervezők között. Színházi dolgozók és szakszervezetek is kiálltak az esemény mellett. A szociáldemokraták, a zöldek, a Baloldal nevű posztkommunista párt és a Kalózpárt is csatlakozott a kezdeményezéshez, melynek jelszava arra utal, hogy a tiltakozóknak elegük van a "hecckampányokból". Együtt a félelem politikája ellen - hirdették az esemény honlapján a szervezők.
A kezdeményezők név szerint is kiemelték Horst Seehofert, a CSU vezetőjét, szövetségi belügyminisztert, Markus Söder CSU-s bajor miniszterelnököt és Alexander Dobrindtot, a CSU frakcióvezetőjét, akik szerintük felelőtlen, megosztó politikát folytatnak. A tiltakozók szerint meg kell védeni a demokratikus alapértékeket, nem szabad kriminalizálni a menedékkérőket és nem szabad táborokba zárni őket. Úgy vélik, hogy ehelyett a politikusoknak az oktatással, az időskori szegénységgel és az "egészségügyi vészhelyzettel" kellene foglalkozniuk.
Zoom
(Kép: Klein/epd)
A CSU a kezdeményezésre ellenkampánnyal válaszolt. München belvárosában plakátok jelentek meg, amelyek a politikai normalistást hirdetik és azt üzenik a tiltakozóknak, hogy Bajorország nem hagyja felheccelni magát. A párt a közösségi médiában arra is felhívta a figyelmet, hogy a CSU évtizedek óta csak azt tartja szem előtt, hogy mi a legjobb Bajorországnak.
(MTI nyomán)
Kapcsolódó: