Hosszabb ideje díjmentesen használható a böngésző, amiből csak egy kattintás és olyan IP-címünk lesz, mintha egészen más országból neteznénk.
Kiváló szolgáltatásai ellenére kevesen ismerik és alkalmazzák az Opera böngészőt. Pedig nem csak asztali számítógépeken, hanem mobilon is ingyenesen nyújtja, amit mások csak pénzért, külön programok telepítésével tudnak. És ráadásul meglehetősen jól.
A lényeg: az iPhone-ra, Androidra és Windows PC-re letölthető program beépített VPN-nel rendelkezik.
Zoom
Nagyon leegyszerűsítve a VPN (Virtual Private Network, azaz virtuális magánhálózat) olyan – az interneten szoftveresen elkülönített – hálózat, amelynek a külvilág felé titkosított az adatforgalma. Ez például arra jó, hogy a számítógép vagy mobil tényleges IP-címe helyett más IP-vel, szinte tökéletes álarcban léphetünk a webre.
Öt országot kínál fel az Opera, ahol úgymond tartózkodhatunk, s a figyelő szemek számára úgy tűnhet fel, mintha ténylegesen ott is lennénk.
Telepítése után az asztali számítógépen lépjünk be az Opera beállításaiba.
Zoom
Az „Adatvédelem és biztonság” opcióban válasszuk a „VPN engedélyezése” menüpontot.
Zoom
A kék tolóka bekapcsolása után lenn kiválaszthatjuk, hogy öt ország közül melyikbe szeretnénk "elutazni": Kanada, Egyesült Államok, Németország, Hollandia, vagy Szingapúr. Ha úgy kívánjuk, a bönkésző automatikusan is kiválaszthatja az országot az „Optimális tartózkodási hely” gomb megnyomásával.
Ha eddig az a lehangoló felirat fogadott bennünket – mondjuk egy netes rádió webcímének beírása után -, hogy a szolgáltatás nálunk nem elérhető...
Zoom
...akkor most könnyedén beléphetünk, s élvezhetjük a zenét. A "trükk" természetesen nem csak webrádiós tartalmak meghallgatására alkalmas.
Zoom
A biztonságos szolgáltatást proxy szolgáltatja, amit egy kanadai cég, a SurfEasy nyújt az Operának.
Természetesen a VPN-t fölösleges mindennapi használatra bekapcsolni, hiszen mivel világszerte elhelyezett különböző szervereken át kapcsolódik a webhelyekhez, az általa elért kapcsolat sebessége többnyire érzékelhetően gyengébb lehet.
Az eddigi tapasztalatok szerint a szolgáltatás valódi anonimitást nyújt (bár maradéktalan névtelenség a weben nem létezik), s minősége vetekszik a drága, fizetős szolgáltatásokéval.
Az már csak hab a tortán, hogy az Opera a VPN szolgáltatáson kívül még szintén beépítve tartalmaz hirdetésszűrőt is.
Zoom
A Beállításokban fellelhető opció aktiválásával mintegy háromszor olyan gyorsan böngészhetünk a weben.
A hirdetések felszámolásával lassabban fogy el például a mobil adat-előfizetésünk, mert megszabadulhatunk a kéretlen reklámok tetemes részétől.
Használata közben azért ne feledjük, hogy az eredetileg norvég Operát felvásárolták a kínaiak, így vágottabb szemek is belekukkanthatnak tevékenységünkbe, de tény, hogy - egyelőre - ez kisebb rizikóval jár, mint a nyugati titkosszolgálatok kíváncsiskodása.
(Kuruc.info - Híradó nyomán)