A Magyar Rádió törvénytelenül, a Fidesz támogatásával is megválasztott balliberális elnöke, Such, Lovas után Pajor atyával és jegyzeteivel is leszámolt. A végrehajtást ezúttal az MSZMP-től Hornon át a Fideszig és az MSZP-ig mindenkit készséggel kiszolgáló janicsárra, Belénessy Csabára bízta. Belénessyt Such nevezte ki a Vasárnapi Újság élére a rádió megszállását követően. Sajnos a Vasárnapi Újság megmaradt stábja bátor kiállás helyett készséggel asszisztál a Gyurcsány-kurzusnak. Molnár Pál volt szerkesztőségvezető augusztusban az MTI-nek adott nyilatkozatában biztosította feltétlen hûségéről Suchot, a tévéostromot követő adásban pedig ugyanúgy randalírozóknak nevezték a fiatal forradalmárokat, mint bármely virtigli balliberális médium. Mondani sem kell: jobboldali közszereplők egész garmadája sem szólalhat meg többé interjúalanyként. Sebaj, végül is bajban ismerszik meg az igaz ember, eztán pedig legalább nem kell felkelnünk vasárnap hajnalban.

Ahhoz, hogy a vasárnaponként kakasszóra ébredő tömeg ezután nyugodtan ágyban maradhasson és jóízûen aludhasson tovább, még egy hangnak távoznia kellett a Vasárnapi Újságból. Lovas István után Pajor András atya is megkapta az „elbocsájtó szép üzenetet” Belénessy Csabától, a mûsor új, végrehajtó felelős szerkesztőjétől.

Pajor atya a Pannon Rádió szerkesztő mûsorvezetőjeként és jegyzetírójaként vált ismertté és népszerûvé a teljes nemzeti oldal számára. Franka Tibornak és neki volt köszönhető, hogy a rádió a sugárzás megszüntetése után is életben maradt internetes adással. Egy sajtó-találkozón a MIÉP hibáit kifogásolta, ahol Gizella asszony egyik informátora is jelen volt, és miután ő eláztatta az atyát a vezetőség előtt, András atya e méltánytalan gesztusra válaszul nehéz szívvel tette meg a régen érő lépést: megvált a maradék, agonizáló Pannontól. Franka egy-két hét múlva követte, vele is csúnyán elbántak.

Amikor hármasban megjelentünk a Szent László internetes rádióban, néhány nap alatt negyvenezer fölé ugrott a hallgatóság. András atya azonban úgy érezte, kompromittálja őt a rádió olykor alászálló színvonala és innen is visszavonult. Ezután kereste meg őt a Vasárnapi Újság, először egy interjúra, majd a temérdek betelefonálás után önálló jegyzetírásra. Lelkipásztori szolgálata mellett járta az országot, egymás után tartotta a lelkesítő előadásokat. A túloldal egyre veszélyesebbnek értékelte. „Pajor atya politikai elemzései a keresztény erkölcs mércéje alá veszik a közélet történéseit. Rendkívüli retorikai felkészültsége mindezt teljesen érthetővé teszi a legegyszerûbb emberek számára is, ugyanakkor feltûnő a népszerûsége a nacionalista értelmiségi körökben. Egyre élesebb réseket nyit a tömegtájékoztatás ideológiai hatásán” – fogalmazta meg értékelését az egyik főideológus András atya jászsági előadásáról.  Az egyre határozottabbá váló kritika csak az adott pillanatra várt, hogy az atyát teljesen elhallgattassák, erre adódott megfelelő eszközként a Rádió élén történt – jogállamban képtelenségnek számító – vezető-csere.

Pajor atya hangja tehát a mai naptól elnémult az éterben. Akik hallani akarják őt, azok a Budapest-Kassai téri templomban megtalálják, vagy közösségeikbe hívják előadásra. Persze el is felejthetjük őt, ha egy igazán magyar lelkû pap ezt megérdemli. Ez is egy megoldás, hiszen ez volt vele a túloldal célja.

Gyimesi Marika