Reméljük, nem gondolták komolyan, és csupán arról van szó, hogy a fiatalok gyorsabbak voltak, elvégre a kormánynak és/vagy a pártvezetésnek (mindkettőnek Orbán a feje) "csak" minimum több mint fél napja lett volna rá, hiszen az MTI 14 órakor közölte a hírt, de ők nyilván korábban tudtak arról, hogy mi készül... De egyelőre csak az alábbi szöveg van, a kormány honlapján pedig az a vezető hír, hogy "A Turisztikai Világszervezet főtitkára gratulált Orbán Viktornak"...
A Fidelitas követeli, hogy a román államfő ne írja alá a bukaresti parlament által szerdán megszavazott "gyalázatos Trianon-törvényt".
Az MTI-hez eljuttatott közleményében a Fidelitas azt írta: Romániában hamarosan választás lesz, s "ahogy azt ilyenkor megszokhattuk", előkerül a "magyar kártya". Úgy fogalmaztak: a román politikai elit azonban valamennyi alkalommal bizonyítja, hogy "mindig van lejjebb".
A magyarellenes hangulat "ismételt gerjesztését" ezúttal Klaus Iohannis román államfő kezdte három héttel ezelőtt, a román parlament pedig szerdán elfogadta, hogy a békediktátum évfordulója mostantól hivatalos ünnep legyen Romániában - írták. Hangsúlyozták, hogy a Fidelitas a leghatározottabban visszautasít minden magyarellenes döntést, nyilatkozatot.
Zoom
Ezzel a plakáttal tették közzé a Fb-oldalukon a közleményt. Valamilyen korábbi buli reklámja lehetett az alap...
Megdöbbentőnek tartják - tették hozzá -, hogy az Európai Unió egyik tagállama - következmények nélkül - ilyen "minősíthetetlen magatartást tanúsítson egy őshonos nemzeti kisebbséggel, valamint egy ezeréves országgal szemben".
A bukaresti képviselőház szerdán megszavazta azt a törvénytervezetet, amely a "trianoni szerződés napjává" nyilvánítja június 4-ét Romániában. A jogszabály szerint ezen a napon a történelmi esemény jelentőségét népszerűsítő rendezvényeket tartanak, amelyhez az állami és helyi hatóságok logisztikai, vagy költségvetési támogatást nyújthatnak. A trianoni szerződés jelentőségét tudatosító tudományos, oktatási, kulturális rendezvényekről a román közszolgálati médiának is be kell számolnia.
A Trianon-törvényt 235 szavazattal 21 ellenében és 25 tartózkodás mellett szavazta meg a bukaresti képviselőház, hatálybalépéséhez az államfő aláírására van szükség.