Nem vizsgálta Magyarország államadós-besorolását a Moody's a péntekre kitűzött időpontban, így nem jelentett be módosítást sem a „Baa3” szintű osztályzatra, sem annak stabil kilátására. Az MTI által megkérdezett elemzők szerint nem lehet megindokolni, miért nem minősítette fel Magyarországot a Moody's.
Nem lehetett arra számítani, hogy a Moody's Investors Service nemzetközi hitelminősítő felminősíti Magyarország államadós-besorolását – mondta Németh Dávid, a K&H Bank közgazdásza szombat reggel az M1 csatornán.
Németh Dávid szerint viszont azért nem lehetett arra számítani, hogy felminősíti Magyarországot, mert továbbra sem kaptak kedvező adatokat a korábban megállapított kockázatokkal kapcsolatban.
A Moody’s Investors Service nemzetközi hitelminősítő nem tett közzé kommentárt azzal kapcsolatban, hogy nem vizsgálta Magyarország adósosztályzatát – erről Regős Gábor, a Századvég gazdaságkutató makrogazdasági üzletágvezetője beszélt az M1 Ma este című műsorában.
Regős Gábor elmondta, ha pozitív döntés született volna, azt a cég indokolta volna, így az elemzők csak feltételezésekre hagyatkozhatnak, hogy miért nem változtatott a hitelminősítő Magyarország adósosztályzatán.
A tavaly őszi felülvizsgálatkor a Moody's közölte, az európai autóipar lassulása, s a magyar gazdaság függősége miatt előállhat olyan helyzet, amely visszafogja a növekedést. Ugyanakkor nagyon „feszes” a magyar munkaerőpiac, s nem igazán vannak tartalékai, ráadásul az európai uniós forrásokat 2019 végére, 2020 elejére elkölti az ország, s ez is a növekedést lassíthatja.
Az a valószínű, hogy ezekkel a megállapításokkal kapcsolatban a Moody's továbbra sem kapott pozitív adatokat, így nem vizsgálták most az államadós-besorolást.
(MTI nyomán)