23 éves története során először közölte a Netflix, hogy eddig hányszor vett le filmet a kínálatából írásbeli kormányzati kérésre. Összesen 9 alkalommal az elmúlt, majdnem két és fél évtizedben - írja a 444 blog.
Az utolsó ilyen jellegű kérés idén, 2020-ban érkezett be hozzájuk, ekkor a szingapúri kormány kérte az Utolsó másnaposság című brazil "vígjáték" levételét. A film természetesen szintén egy blaszfémia: arról szól, hogy Jézus úgy lerészegedik az utolsó vacsorán az apostolokkal, hogy másnap nem találják, majd a ködös emlékképeiket összerakosgatva próbálják megtalálni.
Zoom
Az Utolsó másnaposság
Bár 23 éve működik a Netflix, az első ilyen kérést csak 2015-ban kapták. Azóta Szingapúr kormánya bizonyult a legaktívabbnak, ők 3 alkalommal összesen 5 film eltávolítását kérték és érték el. 1-1 filmmel szerepel a kilences listán Új-Zéland, Vietnám, Németország és Szaúd Arábia.
Mivel a listán Magyarország nem szerepel, a Netflix indirekt módon leleplezte, hogy Rétvári Bence miniszterhelyettes, Emmi-államtitkár az általa sugalmazottakkal szemben idén január elején igazából nem kérte a cégtől, hogy vegyék ki a kínálatból a Krisztus első megkísértése című brazil "vígjátékot", ami a Megváltót homokosként, Szűz Máriát házasságtörő nőként, az apostolokat pedig alkoholistaként ábrázolja.
Zoom
Krisztus első megkísértése
“Kérem, hogy azonnal töröljék katalógusukból a megbotránkoztató filmet, és kérjenek bocsánatot a megsértett keresztényektől! Ha Netflixnek értelmezhető fogalom a tolerancia, ha számít emberek milliói vallási meggyőződésének durva megsértése, akkor azonnal törölje a magyar műsorkínálatából keresztényeket sértő botrányfilmet!”
- írta akkor Rétvári a pártja weboldalán. Csakhogy, mint most kiderült, ahhoz nem vette a fáradságot, hogy mindezt a kormány nevében megírja a Netflixnek, pedig a vállalat az ilyen hivatalos kéréseknek helyet szokott adni.
Zoom
Mondjuk egy "Eszter és a pajkos sófár" című sorozat esetén már nem csak szóban lett volna bátor a miniszterhelyettes úr
Kapcsolódó: