Korrupció vádjával elfogatóparancsot adott ki egy bangladesi bíróság Tulip Siddiq brit munkáspárti képviselő, a hatalomból elűzött volt bangladesi miniszterelnök unokahúga ellen.
A dakkai fellebbviteli bíróság az után adta ki az elfogatóparancsot a brit képviselő ellen, hogy tanulmányozták a bangladesi kormány korrupciós ügyekkel foglalkozó vizsgálóbizottsága által az ügyben indított három különböző vádiratot - jelentette a Prothom Alo című helyi napilap. Siddiq mellett több mint 50 ember ellen adtak ki elfogatóparancsot, köztük a képviselőnő anyja, Sejk Rehena és bátyja, Radwan Siddiq ellen is - írta a lap.
Tulip Siddiq ügyvédei alaptalannak és politikailag motiváltak nevezték a vádakat, és hangsúlyozták: ügyfelüknek nincs tudomása arról, hogy a dakkai ügyben érintett lenne, vagy elfogatóparancsot adtak volna ki ellene.
A brit parlamenti képviselő korábban Nagy-Britannia korrupciós ügyek vizsgálatáért felelős kormánytagja volt. Tisztségéről idén januárban mondott le, miután neve felmerült a Sejk Vazed Haszina volt bangladesi miniszterelnökhöz és családjához köthető korrupciós vizsgálatban. A vizsgálat szerint Siddiq családja részt vett egy Oroszországgal 2013-ban kötött, bangladesi atomerőműre vonatkozó üzlet közvetítésében, amelynek során állítólag nagy összegekhez jutottak hozzá. Siddiq januárban azt mondta, hogy nevét tisztázták az ügyben, de a vizsgálat "elvonja a figyelmet a kormány munkájáról".
A vizsgálóbizottság januárban indított nyomozást Bangladest 15 évig irányító Sejk Vazed Haszina ellen, akit a hatalomból való eltávolítása után azzal gyanúsítottak meg, hogy más magas rangú kormányzati tisztségviselőkkel együtt tisztességtelenül hagyta jóvá a főváros, Dakka külvárosaiban található egyes telkek adományozását, valamint azzal, hogy jogtalanul részesítette pénzadományokban a családtagjait. A gyanú szerint az így megjutalmazott személyek között volt Nagy-Britannia korrupciós ügyek vizsgálatáért felelős kormánytagja, Tulip Siddiq is.
Sejk Vazed Haszina tavaly júliusban mondott le kormányfői tisztségéről, majd menekült a szomszédos Indiába augusztusban, miután kormánya ellen tömegtüntetések robbantak ki.
(MTI)