Bencsik András szembenézett a tényekkel. A Demokrata főszerkesztője szerint aki igennel szavaz Románia feltétel nélküli uniós csatlakozására, mint például Orbán, az, idézzük tőle, egy "ócska nemzetáruló". Minden elismerést megérdemel, hogy egy Fidesz-párttag, Orbán Viktor (korábbi) rendíthetetlen híveként képes erre. Reméljük, sokan követik példáját.


A Magyar Demokrata főszerkesztője, a Fidesz kulturális tagozatának tagja, a Sajtóklub egykori sztárja, Bencsik András szerint:
"Az erdélyi autonómia kérdésében alkalmazandó vétó sorsdöntő lesz a magyarság túlélési esélyeit illetően. (...) Ha van autonómia, akkor Románia csatlakozik, ha nincs, akkor nem. (...) A harmadik évezred paradigmális próbatétele lesz az uniós csatlakozással egyidőben az erdélyi magyarság autonómiájának kikényszerítése. (...) Nem túlzás tehát azt mondani, hogy a vétóhoz való viszony fehéren-feketén megmutatja majd, hogy ki az, aki nemcsak üres közhelyekben, de a tettekben is hûséges a nemzetéhez és a hazájához. És ki az, aki beszéljen bármilyen tudálékosan vagy mézesmázosan, tulajdonképpen csak egy ócska nemzetáruló."*


Részlet B. A. vezércikkébõl

Az írás teljes terjedelmében ide kattintva olvasható.

Kedves András!

Engedd meg, hogy gratuláljunk neked, amiért Wass Albert-i módra**, kertelés nélkül kimondtad a teljes igazságot. Nagy emberek sajátja.

Kuruc.info

---------------------------------------------------


*Bencsik e sorokat a Demokrata 2004. augusztus 12-i számában, vezércikkében vetette papírra. (Ugyane számban Szájer József arról beszél, hogy vétót lehet alkalmazni Románia uniós felvételével szemben, amennyiben nem teljesíti az őshonos magyarság jogos autonómiakövetelését.)
Nos, Bencsik András nem az az ember, aki sûrûn változtatja párttagságát, vagy véleményét, netán elfelejtené tegnapi szavait, bizton állíthatjuk. Hiszen képes szembenézni korábbi önmagával is, képes belátni, hogy a király meztelen, s hogy őt, Bencsik Andrást is csúnyán megvezették.

** "Az igazság meglátása azonban még nem elégséges ahhoz, hogy a szellemi ember felelőssége fölmentést nyerjen a jövendő előtt. A szellemi ember hivatásához tartozik az igazság kimondásának kötelessége. A szellemi ember köteles kimondani az igazat. Kötelezi őt erre az Istentől kapott írástudói rang, a látás és kimondás képessége. Kötelezi őt erre magasabbrendû emberi mivolta és nem utolsó sorban a hitel, melyet szava - akár igazat mond, akár nem - az emberi tömegek fölött élvez. A szellemi ember felelőssége nem ismer megalkuvást és a jövendő könyörtelenül számon kér rajta minden kimondott szót... Köteles kimondani hangos szóval az igazságot, kínzókamrában és bitófán éppen úgy, mint bársonyszékben". (Wass Albert)