A Golden Globe-díj átvételekor nem ugrándozott örömében a Saul fia című filmdráma rendezője: kiderült, hogy gyerekkori élményei miatt ilyen visszafogott a természete - döbbenti meg mélységesen olvasóit a Blikk.
"A származása miatt folyamatosan atrocitások érték a budai iskolában" - rántják le a leplet a sokkoló magyar valóságról egy Origón leközölt interjúra hivatkozva. Ebből kiderült, hogy a most 38 éves filmest gyerekként meg is verték, ami miatt szinte állandóan szorongott szegény. Értjük már? Egy második holokauszt történt meg vele, a náci magyarok sosem változnak meg! Érhtető hát, miért kell őket nap mint nap emlékeztetni a szörnyűséges bűneikre.
Az is kiderül, hogy Nemes Jeles László Franciaországban is nehezen illeszkedett be, ahová tizenkét évesen került az édesanyjával.
Ekkor még nem beszélt franciául, de elmondása szerint Párizsban több barátra tett szert, mint Magyarországon - azaz még egy teljesen idegen országban is jobban ki lehetett jönni egy teljesen idegen nép fiaival, mint a náci magyarokkal. Kell-e ennél lesújtóbb ítélet zsidó és liberális szemszögből? És csoda-e ezek (meg persze a filmje) fényében, hogy a szegény üldözött, bántalmazott, kiközösített túlélőt a tenyerén hordozza szinte a teljes filmes és újságírói szakma, melynek tagjai egészen véletlenül Saul rokonságából kerülnek ki?...
(Kuruc.info)
Frissítés: döbbenetes meglepetés, soha nem gondoltuk volna: Oscar-díjra jelölték a hologiccset a legjobb idegen nyelvű film kategóriában
A belterjes elismerés jelöltjeit magyar idő szerint csütörtök délután fél háromkor jelentették be Los Angelesben.
Idén Cheryl Boone Isaacs, az Oscar-díjakról döntő amerikai filmakadémia, hivatalos nevén az Amerikai Filmművészeti és Filmtudományi Akadémia (AMPAS) elnöke mellett John Krasinski színész, valamint két rendező, Ang Lee és Guillermo del Toro ismertették a jelöltek sorát. Az Oscar-díjakat 88. alkalommal osztják ki, a díjátadó gálát február 28-án tartják a hollywoodi Dolby Színházban.
Magyar film eddig egy alkalommal, 1982-ben kapott Oscar-díjat ebben a kategóriában, Szabó István Mephisto című drámája a mai napig az egyetlen Oscar-díjas magyar játékfilm (és ezen a Sauléknak Saulék által adandó díj sem fog változtatni). Legutóbb 1989-ben jelöltek magyar filmet Oscar-díjra, Szabó István Hanussen című alkotását, ugyancsak a legjobb idegen nyelvű filmek között.
(Híradó korrigálva)