"Rendet vágna" a Jobbikban is |
A rendőrség – az MSZP rendezvényén felszólaló közjogi méltóságok biztonságának érdekében – betiltotta a MIÉP–Jobbik a Harmadik Út április 1-jei nagygyûlését. A MIÉP engedélyeztetési kísérlete kudarcot vallott, de a jobbikosok átvették a stafétabotot, s nem adták fel: végül sikerült megegyezniük és jegyzőkönyvbe vetetniük a BRFK-val, hogy április 4-én, kedden 18 órától a Szabadság téren demonstrálhatnak a nemzeti radikálisok. A televízió épülete és a – hazánkban egyedüliként az év minden napján közel száz rendőrségi kordonnal körbezárt – szovjet emlékmû közt tartandó tüntetés Magyarország kommunista megszállásának 61. évfordulóján megerősített karhatalmi védelmet kap: több száz kordon és rohamrendőrök vigyáznak majd a rendre.
Az április 4-ei nagygyûlés ötletét a Kuruc.info információi szerint már hetekkel korábban felvetették a jobbikosok a pártszövetségben. Fenyvessy Zoltán MIÉP-alelnök (ő az országos listán a Csurkát követő első MIÉP-es) részletesen tájékoztatva lett, akárcsak a másik alelnök, Zsinka László, aki fővárosi frakcióvezetőként március elején közleményben is foglalkozott a szovjet emlékmû ügyével. A választások előtt öt nappal tartandó tüntetés kétségkívül okos húzás, ezért nem is ellenezte a MIÉP, csakhogy az öregurasan politizáló csurkisták heteken keresztül, máig képtelenek voltak megnevezni, hogy kit delegálnak szónokként a rendezvényre.
Az emlékmű eltávolítása ugyanolyan nehéz,mint Csurkáé (fénykép: Víg Sándor) |
A fentiek után sokakat megdöbbentett, amikor Csurka keddi sajtótájékoztatóján bejelentette: a Jobbik által meghirdetett gyûlést egy-két ember magánakciójának tekinti, és szeretné, ha rendet raknának a Jobbik soraiban. Csurka és MIÉP-es alattvalói tehát a választásokig már nem kívánnak közterületi rendezvényt tartani, hanem inkább a falak mögé bújnak. Egy magát megnevezni nem merő MIÉP-es politikus elmondta: Csurka valamiért amúgy sem nagyon engedi, hogy forszírozzák a kommunista emlékmû eltávolítását (ahogy a Károlyi-szobor ellen se emelte fel szavát soha a MIÉP, holott 1998-2002-ig a Parlament és a képviselői irodaház között gyakran szúrhatta volna a szemüket – a szerk.), ezért a mezei MIÉP-es jobban teszi, ha hallgat ez ügyben. A Szabadság téri, szovjet emlékmû ellen korábban szervezett tiltakozó akciókhoz sosem csatlakozott a MIÉP, sőt a számos nemzeti szervezet által megfogalmazott kiáltványt se írta alá.
Tudva levő, hogy a MIÉP csak nemzeti ünnepeinken tud tömegeket megmozgatni, konkrét cél érdekében nem. A Jobbik viszont nem csak zászlót kíván lengetni, következmény nélkül, amolyan gőzlevezetésként, hanem egy-egy megoldandó problémára hívja fel a figyelmet - megoldással. Ha a ballibeket meg akarnánk ijeszteni, úgy is fogalmazhatnánk: a Jobbik meg is csinálja azt, amit a MIÉP csak mond.
A főváros szívében máig megmaradt, sírok nélküli szovjet emlékmû a rendszerváltozás szégyene. A megszálló kommunisták obliszkjét a magyar szabadságról elnevezett téren semmiképp se tûrhetjük! Eltávolítását már kezdeményezte a MIÉP–Jobbik V. kerületi és fővárosi frakciója is – most, '56 jubileumán rajtunk a sor! – szól a jobbikosok felhívása.
(Kuruc.info)