Napi rendszerességgel kell számot adnunk a cigányok orvosveréseiről, -lincseléseiről, -gyilkosságairól (egyik legutolsó, kapcsolódó hírünk ITT). Egy újabb, friss hír következik.

Már csak azt kellene tudni, hogy a Fidesz vajon mi a fészkes fenéért nem akarja megvédeni az orvosokat? Ennyire nem látják, hogy gyakorlatilag minden közfeladatot végző ember veszélyben van? Ugyanúgy verik, terrorizálják, gyilkolják a cigányok az orvost, a tűzoltót, a rendőrt, a kalauzt, a buszvezetőt, ahogy a tanárokat is. Mégis, visszautasították az ezt kérő jobbikos indítványt. Csak nem igazunk lesz: a Fidesz nem fog csinálni semmit a cigánybűnözőkkel? Hát igen, késő bánat, tetszettek volna a Jobbikra szavazni, mi megmondtuk előre, hogy ez lesz...

Az eredeti cikk:
Megfenyegették az orvost, ha meghal a beteg nem menekül ő se

Bántalmazás | Nem veszélytelen az éjszakai munkavégzés. Sokszor még az orvos sem lehet biztos abban, hogy épségben térhet haza az ügyeletből.

— Rendszeresen megfenyegetnek bennünket éjszakai munkavégzésünk során — árulta el dr. Hőnyi Péter, a szolnoki központi orvosi  ügyeletet is üzemeltető kft. orvos igazgatója. — Ha például az ügyeletes orvos nem azt a gyógyszerkészítményt írja fel, amit a beteg szeretne, nem ritka, hogy megfenyegetik. Előfordult, hogy az ügyeletes doktornak a lakását is kipakolták — folytatta. — A kisebb jelentőségű tettlegességet nem is jelentjük, hiszen senkinek nem hiányzik az ezt követő procedúra, a szembesítés, stb. (Kuruc.info: nesze neked „javuló közbiztonság”, „tökéletes statisztika” - világos, hogy szép lesz a statisztika, ha az emberek már, ismerve a sünök hozzáállását, feljelentést sem tesznek.) Ezzel szemben az orvosokat már azért is feljelentik, ha a beteg szerint nem kedvesen nézett. Ha súlyosabb bűncselekmény nem történik — hanem például csak életveszélyesen megfenyegetnek bennünket —, nem tehetünk semmit, aminek tényleges következménye is van.

— Másfél évvel ezelőtt Újszászon egy újraélesztés során a beteg családtagjai megfenyegették a sofőrt és az orvost:  ha meghal a beteg, ők sem távoznak ép bőrrel — tájékoztatott Czeczó Bernadett, a szolnoki  központi  orvosi ügyelet vezetője. — Esetkocsit hívtak, csak a kórházban merték közölni a családdal a szomorú hírt.

Mentés közben rúgtak hátba tavaly egy szolnoki mentőst, aki rendőri segítséggel hagyta el a helyszínt. A történtek miatt indult eljárás még jelenleg is tart.

— Nem elfogadható társadalmi jelenségről van szó — erősítette meg korábbi véleményét dr. Vigh György, a szolnoki mentőállomás vezető főorvosa. — Hathatós, gyors nyomozati munka a rendőrség részéről, a bírósági szak példamutató lefolytatása, esetlegesen a nyomozó ügyészség bevonása, illetve kiemelt bírói felügyelet gyakori alkalmazása, a társadalmi morál pozitív irányú átformálása lehet a megoldás.

Azonban nem csak az egészségügyi dolgozókat érik bántalmazások munkájuk során.

— Éjszakai műszakban dolgoztam, amikor az egyik utas, akit a Széchenyi-lakótelepre vittem ki, pisztollyal a kezében követelte a pénzemet —  mondta egy szolnoki taxis. — Miután rájött, hogy nincs mit odaadnom, fizetés nélkül távozott. Veszélyesebb ugyan az éjszakai műszak, de azért jobban fizetnek.

Tóth Sándor, az egyik szolnoki taxitársaság elnöke elmondta, hogy az utóbbi időszakban nem hallott taxisbántalmazásról, bár szóbeli szidalmakban bőven van része kollégáinak.

— Nem ritka, hogy az alkohol vagy valamilyen szer hatása alatt állók nyomdafestéket nem tűrő hangon becsmérlik a taxisokat. Ha megtámadnak, rádión tudunk segítséget kérni a többi kollégától.

Gázspray-vel támadtak a buszsofőrre


— Sajnos egyre gyakoribbak a buszvezetőket ért támadások, éjszaka még fokozottabb a veszély, más típusú az utazóközönség — tudtuk meg Makai Zoltántól, a Jászkun Volán Zrt. forgalmi vezetőjétől. —  Több hétig tartó szemészeti vizsgálatra szorult az a vezető, akit gázspray-vel támadtak meg, de petárdát is dobtak már sofőrfülkéjébe. Villámgyorsan érkezett a rendőri segítség, amikor nemrég tettleg akartak bántalmazni egy buszvezetőt. A társaság próbálja felkészíteni az érintetteket az ilyen és hasonló esetekre, évente tart kommunikációs tréninget részükre.

A szolnoki mentőállomás adatai (2010)

Éjszaka is készenlétben álló autók száma: 4 (1 rohamkocsi, 1 esetkocsi, 2 mentőgépkocsi)
Kivonuló személyzet száma: 10 fő
Személyzet elleni agresszió miatt folyamatban levő eljárások száma: 2
Forrás: Új Néplap-gyűjtés
(SZOLJON)