![]() Alig feltűnő |
Ezeket a kocsikat 2005 végén rendszeresítették, és a tavalyi eseményeknél láttam hogy a "kifestett" ávós mobilok után mennek a civil Chevrolet Lacetti-k. Amúgy ezzel a járgánnyal - aminek ugyanolyan festése van mint a többi rendőrautónak - sokszor találkoztam már az utcán, de gondolom hogy az ávónál sok fut civilben festés nélkül is, amint azt az említett levél is mutatja. Ezenkívül még az Opel Astra a kedvelt civil járgány az ávónál, pl. egy kék, sötétített ablakú nevezett kocsit láttam a Bajcsin tegnap, ahogy rászirénázott egy járókelőre a zebrán. Ez egy régebbi Opel Astra volt, aminek sajnos a rendszámát nem tudtam felírni. De az újfajta Opel Astra Classic gépkocsiból is fut nagyon sok "civilben" a városban, még régebben egy ilyen kocsiból kiugró rendőrök igazoltattak.
![]() Ez meg az egyik rendszáma |
23-ához még annyit tennék hozzá, hogy az Alkotmány utcában amikor a rendőrsorfal előtt álltunk, beszélgettem pár emberrel közvetlenül a rendőrök előtt, és amikor tudtam a rendőröknek direkt a szemébe néztem, és addig néztem őket míg el nem néztek másfelé. Nagyon sokmindent le lehetett szűrni a szeméből is a rendőröknek, volt olyan akin láttam hogy teljesen elege van abból amit csinál, de volt olyan aki azonnal elnézett más irányba, és elkezdett pusmogni, meg röhögni a tahó haverjaival, hogy mit néz ez a hülye.
Egyszer, amikor már a színpadot pakolták hirtelen nyílt a kordon és 20-30 ávós ugrott ki és futott a jól ismert Kossuth téri kisbuszhoz. Mindegyik hirtelen elfutott a környező utcákba, de végül amikor visszamentek nem vittek el senkit, és megtudtam hogy "molotov koktélt láttak" valakinél, és ezért volt ez az akció.
Ezután a Gonda begerjedt (teljesen jogosan), hogy ez meg mi a sz.. volt egy bejelentett rendezvényen ahol senki semmit nem dobott a kordon felé, és odatolta a kordonon keresztül a páncéldroidok elé a Blikk bulvárkaki címlapját hogy Francesco Gy. az elmúlt évben 900millióval lett gazdagabb (hivatalosan és persze "törvényesen"). A legtöbb kékdroid lefagyott, eltűnt egy pillanatra a szájukról a mosoly, és csak hallgatták a monológot. Hát igen ez van abszurdisztánban, ahol, mint ahogy Tomcat blogján olvastam, még több mint egy év után is ezzel etetik a kis elsősoros közávóst: "A tévészékháznál sok rendőr sérült ám meg!" ez hihetetlen!!!!!!!!!!!!!! És addig amíg a 80-100ezerből élő közrendőr üti a forradalmárokat és azok viszonozzák, addig zavartalanul lophat a rezsim, hát nekik(ÁVO) még több mint egy év sem volt elég hogy erre rájöjjenek!!!!!!!!
Itt tényleg a seggfejségen, és az agyi leépítésen múlik minden, egy egyszerű ok-okozati viszonyt a mai magyar társadalom 90%-a nem ért meg!!!
Kitartás, és 26-án mindenki legyen a HÍDON!
Én ott leszek:
CS
Mi az? Piros Lacetti négy-öt bunkóval?
![]() |
Ugyanezt nem igazán lehet elmondani a civil ruhás tahókról. A képen látható autók a piros színük ellenére rendőrautók. A kollégám már az elején kiszúrta, hogy gyanúsak. Valóban. A nap végén álltunk a körúton, és észrevettem, hogy néznek belőle minket. Visszabámultam. Egy ideig bírta, aztán kb. a következő párbeszéd:
- Segíthetünk?
- Mire a többes szám?
- Csak kérdeztem, miért néz?
- Önök kezdték.
- Akkor ön visszanéz?
- Igen. Milyen minőségben inzultál, mint járókelőt?
- ...
- Jó, mindketten tudjuk, hogy rendőrök, csak mondja már meg, ha már fontos az inkognitó, miért piros Lacettivel kell járni? Feltűnőbb nincs?
- Nem mindenkinek ilyen éles a szeme, mint maguknak.
- Minden második tüntető ezen röhög. (Ez nem tetszett neki, láthatóan.)
- Nem én intézem a beszerzést.
- Sok esze lehet a főnökének.
...
Szóval ha az illető rendőr, akkor miért nem köszön, miért nem igazolja magát. Ugyanez a tahóság később is lejátszódott, egy igazoltatást bámultunk meg, a civil rendőr meg tahó hangnemben "bemoccanva" köszönés nélkül kérdezte a szokásos "segíthetünk"-öt. Az, aki ilyen sunyi szarnak megy el, az pont olyan ember. Aki felveszi az egyenruhát, legalább azonosítható, mindenki látja, mit akar. Tehát piros Lacetti KKE-134, KKE-141, stb...
(VJack)