Mára ez már nem is vélekedés, Írországban, akárcsak Magyarországon, a többség egyértelműen azon a véleményen van, hogy semmi sem úgy történt azon a bizonyos éjszakán, ahogy azt Bolívia kommunista elnöke és emberei mesélik.
Jellemző, hogy amikor egy helyi napilap azt próbálta megtudakolni Marcelo Sosától, a nyomozást vezető főügyésztől, mit szól ahhoz, hogy a magyarországi szakértők (az íreket nem is említette az újságírónő) egyértelmű véleménye az, hogy kivégzés történt, a főügyész éles kirohanást intézett az Európai Unió és Magyarország ellen, megismételve, hogy hamarosan egy csoport bolíviai nyomozót küld hazánkba vizsgálódni. Azóta sem jönnek a kék indiánok, mint ahogy azóta sincs konkrét bizonyíték Tóásó Előd és Mario Tadic ellen, akiket szörnyű körülmények között tartanak fogva a La Paz-i börtönben.
A főügyész által eddig ismertetett bizonyítékok igazán nevetségesek lennének, ha nem tudnánk, hogy ezt a kommunista diktatúrát készül megtámogatni az EU, ha nem tudnánk, hogy a kivégzett és bebörtönzöttek az EU állampolgárai. Volt már egy rejtélyes, mobiltelefonnal készített felvétel, amin Eduardo (Magyarosi jelenlétében) arról beszél, hogy meg kéne ölni Moralest. Igaz, a kép pocsék, a hang pedig még pocsékabb volt. De a komcsik szerint bizonyíték, hisz valahogy egy rugóra jár az agyuk ezeknek a bolíviai és a hazai komcsiknak. Egy káromkodásért is börtönbe zárhatnak, ha úgy hozza szeszélyes kedvük. Bemutattak még néhány fényképet, amelyek szintén nem sok mindent bizonyítottak, kivéve egy nemrégiben napvilágra került fotót, amin Eduardo egy bolíviai belügyi tiszttel és egy másik, ismeretlen alakkal kvaterkázgat kedélyesen. Nagyjából ennyit mutatott fel eddig a bolsevik indián rezsim.
Mi viszont bemutatunk most egy felvételt, amely azon az éjszakán készült, amikor lelőtték Eduardót és társait. A videót maguk az ügyben eljáró kommandósok készítették, s ezt végignézve kevés olyan józanul gondolkodó ember van a világon, aki nem kérdőjelezné meg a vörös indiánok eddigi verzióit. A kommandós elsétál Tóásó Előd hátizsákjával, majd betesz egy fegyvert a szobájukba… „Találnak” egy dinamitot, de nincs hozzá gyújtózsinór. Aztán hopp, mégiscsak kerül egy… Így megy ez a kommunista rezsimek idején: ha nincs baj, csinálunk, ha nincs bizonyíték a bűnösségedre, akkor gyártunk.
Érdekes jelenségnek lehetünk tanúi az alábbi tablószerű képet szemlélve. Adott egy kockás ing, ami az Eduardoé, s ami bizony fura módon, ide-oda vándorol az éjszaka folyamán. Látjuk, amint valaki ezzel van letakarva, majd egy másnap délben készített fotón, mintha csak a tulajdonosa hagyta volna ott, rendezetten pihen a szék karfáján. A nap már besüt a szobába, a televízió előtt az ír srác holtteste még mindig ott van.
Aztán egy másik, a videó alapján készített, szintén tablószerű kép. Érdemes megfigyelni a törmelékek és Eduardo holttestének a viszonyát. Valószínűsíthető, hogy kivitték abból a szobából. Ráadásul olyankor, amikor még élt. Egy, a szekrény szélén levő okiratnak látszó tárgy, pedig egyszerűen eltűnik.
Alapkérdéseink: hol van még egy ország a világon, ahol így végeznek el egy helyszínelést, ráadásul egy államellenes bűncselekmény felderítéséről van szó, amikor minden részlet fontos lehet. Na persze: ha fel akarnának deríteni minden részletet az illetékesek. Vagy, és ez a valószínűbb, ha szó sincs terroristákról, hanem egyszerűen csak kellett egy indok – legyen az akármennyire is véres – Moralesnek, hogy leszámoljon ellenzékével. Milyen dolog az, hogy csak úgy átsétálnak az egyik szobából a másikba egyik gyanúsított hátizsákjával?
Bizony, a Morales és társai által eddig felmutatott „bizonyítékok” eltörpülnek e videofelvétel mellett. S mint azt már jeleztük fentebb, az EU kemény összeggel támogatja Bolíviát, miközben a bolsevik indián által vezetett állam hidegvérrel gyilkolja le az uniós polgárokat és kreált bizonyítékok alapján tartja őket fogva.
Kíváncsian várjuk az emberi jogokra oly érzékeny írástudók, mikor emelik fel szavukat Tóásó Előd szabadon bocsátása érdekében. Meddig kell még várnunk, amíg Brüsszel is észreveszi: hallgatásával egy szörnyű gyilkosság további eltussolásában és egy kommunista diktatúra túlélésében segédkezik. A mi pénzünkön.
Szabadságot Tóásó Elődnek!
(Kuruc.info - Ernesto Justitiano, La Razón és bolíviai kollégánk (Paolo) nyomán)
Kapcsolódó anyagok: