Beszállt a gendervitába a brit kormány, amely bejelentette, határozottan fellép a nemsemleges mosdók ellen. London mégpedig ragaszkodik hozzá, hogy minden egyes új épületben legyen elválasztva a női és a férfimosdó, ezt jogszabálymódosítással írná elő – írja a Magyar Nemzet (Azért egy kis ellentartástól elszállni nem kell... - a szerk.).
A kormány továbbá arra készül, hogy új iránymutatást adjon az iskoláknak a transzkérdésekről.

Az új törvényben várhatóan arra szólítanák fel az igazgatókat, hogy konzultáljanak a szülőkkel, ha gyermekük arról beszél, hogy másik nemre szeretne áttérni. Rishi Sunak kormányfő ezzel egyértelművé tette, hogy részt vesz a kultúrharcban, vagyis hajlandó szembeszállni a transzneműeket védő csoportokkal. Úgy véli, a közös mellékhelyiségek használata magánéleti aggályokat vet fel azokban a nőkben, akik emiatt hátrányos helyzetben érzik magukat.
A nemsemleges vécék számának növekedésével csökken a nők és lányok alapvető joga a magánélethez, a méltósághoz és a biztonsághoz
– állt ki a miniszterelnök mellett Kemi Badenoch, nőügyekért és egyenlőségért felelős miniszter.
Eközben a transzneműek mellett kiálló csoportok azzal védekeztek, hogy az LMBTQ-közösség tagjainak kialakított mosdók segítenek leküzdeni a diszkriminációt.
Nagy-Britanniában mindössze a lakosság negyven százaléka gondolja úgy, hogy a transznemű embereknek meg kellene engedni a nemsemleges létesítmények használatát, például a nyilvános illemhelyekét, amelyek megfelelnek a választott nemüknek – derült ki az Ipsos közvélemény-kutató intézet felméréséből.
A szigetországban minden harmadik ember úgy gondolja, hogy a transzneműek nem részesülnek hátrányos megkülönböztetésben.