Bhutto-szóvivő: olcsó dolog az al-Kaidára fogni
Közben a pakisztáni belügy egy videót is levetített Benazir Bhutto utolsó perceiről és az eddigi hírekkel szemben azt állítja, nem lőttek rá, hanem a robbanás okozta lökéshullám nekicsapta gépkocsijának a politikust, aki ebbe (koponyatörés) halt bele. Bhutto szóvivője ugyanakkor hazugságnak minősítette a pakisztáni kormány azon állítását, hogy az al-Kaida likvidálta a politikusnőt.
Valótlan cím a Hír Tv-ben |
Pirossal alul a Zsindex hazugsága |
És a valódi hír: "Az al-Kaidát vádolják" |
A hadsereg tűzparancsot kapott és Hájderabád városában már a tüntetők közé lőttek. Öten sebesültek meg. A családi sírkertnél 4 ezren vettek búcsút az egykori kormányfőtől.
Több ezren kísérték utolsó útjára Benazir Bhuttot. A csütörtökön meggyilkolt politikusasszonyt a családi temetőben, 20 éve kivégzett édesapja mellé temették.
Benazir Bhutto halálával Pakisztánba visszatért a káosz és a törvénytelenség. A csütörtöki merényletet ÁLLÍTÓLAG az al-Kaida követte el, de Bhutto hívei az elnököt tartják felelősnek Bhutto haláláért, mert nem kaphatott megfelelő védelmet. Az ellenzéki aktivisták bankokat és benzinkutakat fosztottak ki, és felgyújtották az államfő pártjának irodáit és több rendőrkapitányságot. A hadsereget a kormányzati épületekhez vezényelték, a katonák pedig tűzparancsot kaptak: lelőhetik az erőszakos tüntetőket.
A gyilkosságot valamennyi külföldi ország és az ENSZ is elítélte, a pakisztáni vezetést pedig a két hét múlva esedékes választás megtartására szólították fel. Csakhogy Bhutto halála után a pakisztáni ellenzék vezető nélkül maradt, mivel Navaz Sarif, Bhutto szövetségese bejelentette, hogy nem indul a választáson.
Bhutto korábban azzal vádolta Pervez Musarraf elnököt, hogy nem biztosított számára megfelelő védelmet. A CNN amerikai hírtelevíziónak eljuttatott októberi keltezésű levélben az 54 éves politikus Musarrafot tette felelőssé arra az esetre, ha baja esne pakisztáni területen.
A száműzetéséből október 18-án hazaérkező egykori miniszterelnök ellen öngyilkos merényletet kíséreltek meg az őt fogadó tömegben, de akkor Bhutto sértetlen maradt. A robbantásnak 139 halálos áldozata volt.
Benazir Bhuttot csütörtökön lőtte agyon egy merénylő, a pakisztáni Rawalpindi városában, majd a támadó felrobbantotta magát. A detonációban további húsz ember vesztette életét. Egyelőre nem lehet tudni, hogy a január nyolcadikára tervezett parlamenti választásokat a merénylet ellenére megtartják-e.
(Kuruc.info - Hír Tv-Zsindex-MTI hamisítást korrigálva)
John Bolton, volt ENSZ nagykövet szerint az USA is hibás Benazir Bhutto pakisztáni ellenzéki vezető halálában – tudósít a NewsMax. Hillary Clinton lehetne az első női elnök az Egyesült Államokban, amire úton-útfélen emlékezteti is a szavazókat – írja a The Washington Times.
NewsMax
John Bolton, volt ENSZ nagykövet szerint az Egyesült Államok is hibás Benazir Bhutto pakisztáni ellenzéki vezető halálával kapcsolatban – írja a jobboldali NewsMax hírportál. Bolton elmondása szerint hiba volt azt erőltetni, hogy az ellenzéki politikus és Pervez Musharraf pakisztáni elnök mindenképpen megegyezzenek.
-Egy nagy instabilitással jellemezhető szituációban hiba volt azt feltételezni, hogy demokratikus választási kampány rendezhető. Valószínűleg statárium bevezetésére lesz most szükség egy időre, és arra, hogy a lényegre koncentráljunk: az ország kezében levő nukleáris fegyverek biztonságára – mondta Bolton.
The Washington Times
Hillary Clinton állandóan arra emlékezteti a szavazókat, hogy vele történelmet írhatnak, hiszen ő lehetne az első női elnök az Egyesült Államokban – számol be a hírről a jobboldali The Washington Times napilap. Ez az egyetlen olyan gondolat, mely a kampány során lázba is hozza az állampolgárokat.
A Times beszámolója szerint igazi emocionális hatása van a volt first ladynek, mikor efféle húrokat penget meg: a kampányeseményeken jelen levő anyák lányaik felé fordulnak egy mosollyal az arcukon, a kislányok pedig „Én is elnök lehetek” jelvényeket viselnek.
(MNO)