Kongresszusi rekordot állított fel kedden Cory Booker demokrata szenátor, aki 25 óránál hosszabb felszólalást tartott a felsőház előtt.
A New Jersey-i szenátor hétfőn este kezdte felszólalását, és rövidebb megszakításoktól eltekintve kedden helyi idő szerint este 8 óráig magánál tartotta a szót.
Cory Bookert demokrata szenátortársai azzal segítették, hogy időnként kérdésekkel szakították meg beszédét, időt hagyva a pihenésre.
Az 55 éves demokrata politikus elsősorban Donald Trump elnököt bírálta, de kritikájának tárgya volt a kormányzati hatékonyság javításáért felelős Elon Musk üzletember is, aki a teljes adminisztráció működésének átvilágítását végző munkacsoportot vezeti. A több mint 25 órán keresztül tartó beszédben Cory Booker gyakorlatilag a társadalom életének minden eleméről beszélt, így az egészségügyről, társadalombiztosítási rendszerről, bevándorlásról, gazdaságról, köznevelésről, de a szólásszabadságról és külpolitikáról is. Úgy vélte, hogy az adminisztráció politikája "figyelmen kívül hagyja a jogállamiságot, az alkotmányt és az amerikai emberek szükségleteit".
Korábban írtuk: Több mint 15 órás felszólalásban bírálta egy demokrata szenátor Trump kormányzatát
Hétfő estétől kedd délelőttig tartó, több mint 15 órás felszólalásban kritizálta egy demokrata szenátor az amerikai kongresszus felsőházának ülésén a Donald Trump elnök vezette adminisztráció munkáját.
Cory Booker, New Jersey-i állam szenátora a kormányzat tevékenysége elleni tiltakozásként vállalkozott arra, hogy - szavai szerint - olyan hosszan beszél majd, "ameddig fizikálisan képes rá".
A demokrata politikus elsősorban Donald Trump elnököt bírálta, de kritikájának tárgya volt a kormányzati hatékonyság javításáért felelős Elon Musk üzletember is, aki a teljes adminisztráció működésének átvilágítását végző munkacsoportot (DOGE) vezeti.
A mintegy 15 órán keresztül tartó beszédben Cory Booker a társadalom életének gyakorlatilag minden eleméről beszélt, így az egészségügyről, a társadalombiztosítási rendszerről, a bevándorlásról, a gazdaságról, a köznevelésről, de a szólásszabadságról és a külpolitikáról is. A többi között úgy vélte, hogy az adminisztráció politikája "figyelmen kívül hagyja a jogállamiságot, az alkotmányt és az amerikai emberek szükségleteit".
(MTI)