Elfoglalta az orosz hadsereg a donyecki régióban lévő Rivnopil települést - jelentette be szerdán a moszkvai védelmi minisztérium.
A hadijelentés szerint az orosz hadsereg az elmúlt nap folyamán hat ukrajnai frontszakasz közül négyen előrenyomult, és Ukrajnában 19, a kurszki régióban hat ellentámadást vert vissza.
Vlagyimir Rogov, az Új Régiók Integrációkoordinációs Tanácsának társelnöke azt mondta a RIA Novosztyi hírügynökségnek, hogy az orosz erők utcai harcokban megközelítették a donyecki régió nyugati részén fekvő Kurahove város központját. Andrej Marocsko katonai szakértő, a "Luhanszki Népköztársaság" nyugállományú alezredese a TASZSZ-nak nyilatkozva kijelentette, hogy az orosz hadsereg megvetette a lábát a Harkiv megyei Kupjanszk várostól mintegy négy kilométernyire északkeletre.
Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő szerdán újságíróknak azt hangoztatta, hogy az orosz hadsereg a "különleges hadművelet" során nagyon óvatosan bánik a civilekkel, az ukrán csapatokkal ellentétben.
"Csapásokat csak katonai célpontokra mérnek, és ez a gyakorlat folytatódni fog" - felelt Peszkov arra a kérdésre, hogy a Kreml szükségesnek tartja-e további intézkedések megtételét Ukrajna polgári lakosságának védelme érdekében.
A helyi hatóságok az orosz ellenőrzés alá került ukrajnai területek és az Ukrajnával határos orosz régiók településeiről is jelentettek szerdán ukrán tüzérségi és dróntámadást.
Szevasztopolban szerdán felrobbant egy terepjáró, aminek következtében egy orosz katona életét veszette. A hatóságok az áldozat kilétét nem közölték, és nem tartják kizártnak, hogy diverzánsakció történt.
Az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) közölte, hogy elfogott egy 27 éves orosz állampolgárságú férfit, aki az ukrán biztonsági szolgálatok megbízásából Nyizsnyij Tagilban megkísérelt felgyújtani egy hadiüzemet ellátó elektromos alállomást. A gyanúsított beismerő vallomást tett.
Egy moszkvai kerületi bíróság távollétében elrendelte a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) alelnöke, a benini Reine Alapini-Gansou letartóztatását, akit Oroszország nemzetközi körözési listára tett. Alapini-Gansou egyike volt azoknak a bíráknak, akik tavaly márciusában letartóztatási parancsot adtak ki Vlagyimir Putyin orosz elnök és Marija Lvova-Belova gyermekjogi ombudsman ellen.
Az elfogatóparancsot a törvénytelen fogva tartásról szóló orosz törvénycikk alapján adták ki ellene. Ugyanez az bíróság, ugyanezen a jogalapon, hétfőn Hejkel ben Mahfud, az ICC tunéziai bírájának letartóztatását rendelete el. Ő két kollégája, Rosario Salvatore Aitala és Sergio Gerardo Ugalde Godínez együttműködésével júniusban elfogatóparancsot adott ki Szergej Sojgu volt orosz védelmi miniszter és Valerij Geraszimov vezérkari főnök ellen.
Moszkva nem ismeri el az ICC joghatóságát, ahogyan Washington és Peking sem.
(MTI nyomán)