Az izraeli diaszpóraügyi minisztérium friss jelentése élesen bírálja a nyugati országok egyetemeit, médiáját és közösségi hálózataikat, mert szerinte hozzájárulnak az antiszemitizmus világszintű terjedéséhez - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Zoom
A jelentés szerint főként az Izrael-ellenes retorika mindennapossá tételével járulnak hozzá az antiszemitizmus térnyeréséhez, különösen a Hamász 2023. október 7-i Izrael elleni támadása és az azt követő gázai háború óta.
A minisztériumi összefoglaló kiemeli Kanada szerepét, ott is Justin Trudeau volt miniszterelnököt Izraelt bíráló ENSZ-beszéde miatt, rámutatva, hogy egy év alatt 670 százalékos növekedést mértek Kanadában az antiszemita incidensek számában.
Dél-Afrikában, Írországban és Spanyolországban a jelentés szerint Izrael katonai fellépésének bírálatával közvetve erősítették a zsidókkal szembeni hangulatot. A jelentés az antiszemitizmus központjaiként mutatja be az amerikai egyetemeket, kiemelve a Columbia Egyetemet, ahol 127 dokumentált esetet rögzítettek 2024-ben.
Emellett a közösségi média szerepét hangsúlyozták, különösen a TikTokot, amely a tárca szerint egyenesen "egzisztenciális veszélyt jelent Izraelre". A jelentés szerint az ezen médiában megjelenők egy része szélsőséges csoportokat támogat, miközben letiltották Izrael fizetett kampányait.
Az izraeli beszámoló úgy véli, hogy az antiszemitizmus mértéke összefügg az egyes kormányok "Izrael-ellenes retorikájával", és azt hazudja, hogy az Izraellel szembeni kritika gyakran kettős mércén alapul. A jelentés élesen elítéli azokat az országokat és intézményeket, amelyek Izrael politikáját bírálják, és ezeket a bírálatokat az "antiszemitizmus új formájaként" kezeli.
(MTI nyomán)