Amint arról természetesen mi is beszámoltunk, és nyilván mindenki hallott róla, a román alkotmánybíróság megsemmisítette a román elnökválasztás első fordulójának eredményét.
Zoom
Rögvest az elején leszögezem, hogy Romániában nagyjából minden párt ilyen-olyan mértékben magyarellenes, ez persze igencsak lehetetlenné tesz bármilyen együttműködést velük, de attól még tény. Természetesen nem kivétel ez alól Călin Georgescu sem, aki kvázi "sötét lóként" megnyerte az elnökválasztás első fordulóját, aztán mégsem.
Viszont maga az eset túlterjeszkedik a román belpolitikán, ez egy világtendencia az úgynevezett "nyugati demokráciák" részéről és a mögöttük álló erőktől. Az alkotmánybíróság azzal indokolta az eredmény megsemmisítését, hogy a választókat "félretájékoztatták", s az egyik jelöltet "agresszíven népszerűsítették" sőt, a közösségi platformok algoritmusai előnyben részesítették. Itt a TikTokra gondoltak. Hogy ebből egyébként hogy jött ki az "orosz befolyásolás" mantrája, jó kérdés, tekintve, a TikTok kínai...
De akkor álljunk meg egy pillanatra, még kész szerencse, hogy ilyen Magyarországon nem történik... Vagy mégis?
A Kuruc.info sem szerepelhet már régóta a Facebookon. 2019-ben az európai parlamenti választás kampányának hajrájában Toroczkai László 207 ezer követővel rendelkező oldalát törölték előzetes figyelmeztetés nélkül, és a mai napig nem rendezett a helyzet. Most ugyan támadt egy kis zavar a Facebookon, s tudott újra regisztrálni 5 év után, de személyes profilját pár napon belül törölték is, ehhez elég volt az, hogy egy kommunista zugoldal jelentse, íme:
Zoom
Javaslom olvasóiknak, azért tegyünk egy próbát, s aki él és mozog, jelentse. A Mi Hazánk elnöke kijelentette, hogy a harcnak nincs vége, az új DSA-rendelet alapján ez egy új ügy, új per lesz, amennyiben törlik. De az kétségtelen, hogy akkor, amikor mintegy 6 millió felhasználója van Magyarországon a Facebooknak, rengetegen a napi híreket onnan fogyasztják, aki ott nem lehet jelen politikailag, óriási versenyhátránnyal küzd. Ez a Mi Hazánk Mozgalomnak óriási károkat okozott. Nem beszélve arról, hogy akik még fent lehetnek, őket is letekeri az algoritmus, s kevesebbeket ér el egy-egy bejegyzést.
Nem úgy Magyar Pétert, aki miután tavasszal berobbant, a Facebook algoritmusa olyan eléréseket produkált számára, hogy azt hollywoodi sztárok is megirigyelhették volna... Ehhez vegyük hozzá, hogy egyik EP-képviselője (nem tudjuk, ő szimplán "csak" agyhalott-e, vagy ő a "Soros-ügynök") pedig a Facebook jogi tanácsosa volt, nem kell túl sokat gondolni, mi az oka az egésznek.
De a pofátlanságnak, úgy tűnik, nincs határa!
Pont ez a Dávid Dóra szólalt meg a román elnökválasztás kapcsán. Facebook-oldalán írja, hogy "szakbizottságom (Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottság) a héten számonkérte a TikTok képviselőitől a platform szerepét a romániai elnökválasztás első fordulójában."
- Egy néhány hete még ismeretlen jelölt, Calin Georgescu nyerte meg az első fordulót, főleg a hirtelen jött tiktokos népszerűségének köszönhetően. Román titkosszolgálati információk orosz beavatkozásra utalnak. Ezért a román alkotmánybíróság pénteken érvénytelenítette az elnökválasztás első fordulóját. A keddi meghallgatáson a TikTok számos kérdést megválaszolatlanul hagyott, például arról, hogy mit tett annak érdekében, hogy betartassa a saját szabályait a választás integritása érdekében. Az Európai Bizottság is vizsgálja, hogy a TikTok betartotta-e az uniós szabályokat. A meghallgatás után azt javasoltam Henna Virkkunen alelnöknek, hogy a Bizottság kérje ki a TikTok belső dokumentumait, hogy megállapíthassa: a TikTok milyen mértékben tartotta be a saját belső előírásait és a DSA-t, a Digitális Szolgáltatásokról szóló jogszabályt. A Bizottság pénteken arra kérte a TikTokot, hogy őrizze meg a belső dokumentumait a tartalmakat ajánló rendszerének a működéséről valamint a manipulációs kockázatok kezeléséről - részletezi, de ez még semmi.
- Fontos, hogy megvédjük a választásainkat a manipulációtól, hogy minden választási jelölt egyenlő feltételek mellett versenyezhessen! Ha már itt volt a TikTok képviselője, nem hagyhattam ki az alkalmat, hogy rákérdezzek: hogy lehet az, hogy az 5-7 éves gyermekek 30 százaléka használja az applikációt, annak ellenére, hogy a szabályzatuk szerint 13 éves kor alatt nem szabad rá regisztrálni? - írja dörgedelmesen.
Egészen elképesztő és arcpirító ez a kettős mérce. Amikor a Facebook akadályoz és tilt le jobboldali, nemzeti politikusokat, azzal semmi probléma nincs, ugyanis akkor az amerikai liberálglobalista érdekeket szolgálnak. Képmutató és mocskos ez az egész. Legalább ne nevezzék azt demokráciának, mert a szólásszabadságnak ehhez zéró köze van. Ilyen az, amikor már a saját, fennen hirdetett elveikre is köpnek egy nagyot. Ilyenkor érik meg egy világrendszer, egy világrend arra, hogy a történelem szemétdombjára kerüljön...
Lantos János - Kuruc.info