Aki nem európai, az menjen haza! |
Jó hír, hogy ebből a Jobbik is kiveszi a részét! Nem lehet többet elhallgatni a multikulti erőltetéséből fakadó iszlámbűnözést, a bankok és a bürokrácia elburjánzott hatalmát, s nem lehet a végtelenig lelki terror alatt tartani a keresztény fehéreket a holokamu erkölcsi bunkósbotjával, mint ahogy a cigányok által elkövetett fizikai agresszióból is kezd elegük lenni a kontinens lakóinak.
Olaszországban a baloldali Demokrata Párt jóval kevesebb voksott kapott mint 5 évvel ezelőtt, Berlusconi jobboldali formációja 34,7% százalékot szerzett, mandátumhoz jutott a bevándorlás-ellenes radikáljobbos erő, az Északi Liga is.
Bulgáriában a radikális, az európai szélsőjobb szorosabb együttműködését szorgalmazó Ataka a szavazatok 11,28 százalékának a megszerzésével a negyedik erővé lépett elő.
Portugáliában is jobboldali fordulatról beszélhetünk, az amúgy erősen baloldali társadalom büntette a szocialista kormányt – ha fogalmazhatunk így – a kormányzó szocikra mintegy két százalékot vertek rá, ami annak a fényében, hogy legutóbb még a szavazatok több mint felét a vörösök vitték el Portugáliában, nem gyenge eredmény.
Dániában is teret hódított a jobboldal: a szélsőjobboldalinak elkönyvelt, a kormányt kívülről támogató Dán Néppárt (DPP) 15, 41 százaléknyi szavazattal két helyre számíthat, míg az eurorealista Dán Népi Mozgalom az Európai Unió ellen 6,6 százalékot szerzett, így ő is delegálhat egy képviselőt Brüsszelbe.
Érdekes jelenség zajlott le Svédországban, ahol a fáljcserélők pártja a Kalóz Párt szerepelt nagyon jól a 10 százalék feletti eredményével.
Ausztriában a gyanús körülmények között elhunyt Jörg Haider egykori Szabadságpártja (FPÖ) az adatok közel végleges feldolgozottságánál 13 százalék felett szerepelt. A Szabadságpárt jelenlegi elnöke Heinz-Christian Strache elvégzett munkája több mint dicséretre méltó, az FPÖ-ből kivált Jörg Haider és az általa alapított, mérsékeltebb politikát folytató BZÖ is egy helyre számíthat.
Hollandiában a bevándorlás-ellenes Szabadságpárt a szavazatok több mint 15%-kát szerezte meg, ezzel négy helyet biztosítva magának, a 25-ből.
Finnországban radikáljobb áttörést hozott a választás, az Igaz Finnek és a Kereszténydemokraták kolalíciója közel 15%-ot ért el, két helyet biztosítva ezzel az eurórealistáknak.
Korábban írtuk: Ha a fenti jóslások eredménnyé alakulnak, akkor az Európai Unió tisztviselői kellemetlen helyzetbe kerülnek. Már így is attól tartanak, hogy a 27 államból álló szervezetben az alacsony részvételi arány miatt előretörnek a szélsőséges pártok, és megrendül a bizalom az EU vezetőiben, akik már amúgy is kereszttűzben vannak a válságkezelésre tett intézkedéseik miatt. Így fogalmaznak a nyugati lapok, miközben vélhetően ők is tudják: az EU vezetői minden tekintélyüket elvesztették a kontinens polgárai előtt, az alacsony részvétel is ennek tudható be, hisz a válaszadók többsége semmilyen értelmét nem látja az EP-nek, döntéseinek pozitív hatásait – ha van is ilyen egyáltalán – nem érzi szűkebb hazájában. Így távol maradnak ettől a bolhacirkusztól, a felvilágosultabbak pedig a radikális alakulatokra szavaznak, hisz jelenleg csak ők vetik fel őszintén azokat a problémákat, melyek egész Európát foglalkoztatják.
A hollandiai EP-választáson a bevándorlás- és iszlámellenes politikát követő és követelő Szabadságpárt pedig bebizonyította: igenis, igény van a radikális politizálásra. Történetének legsikeresebb eredményét könyvelhette el a Geert Wilders vezette politikai alakulat, az exit-poll szerint a második helyen áll Hollandiában, a szavazatok több mint 15 százalékával, ami négyet jelent a 25 holland helyből. Tegyük hozzá: a legutóbbi választáson a párt egyet sem szerzett.
A hollandiai EP-választáson a bevándorlás- és iszlámellenes politikát követő és követelő Szabadságpárt pedig bebizonyította: igenis, igény van a radikális politizálásra. Történetének legsikeresebb eredményét könyvelhette el a Geert Wilders vezette politikai alakulat, az exit-poll szerint a második helyen áll Hollandiában, a szavazatok több mint 15 százalékával, ami négyet jelent a 25 holland helyből. Tegyük hozzá: a legutóbbi választáson a párt egyet sem szerzett.
Indonéz muszlimok Wilders halálát kívánják |
„Ez fantasztikus, nagy nap ez azoknak az embereknek, akik másmilyen Hollandiára, és másmilyen Európára áhítoznak,” mondta Wilders. Csütörtökön már ígéretet tett arra, hogy Törökország nem fog csatlakozni az Unióhoz:”Sem tíz éven belül, sem egy millió éven belül.” Tény s való, hogy Wilders iszlám-ellenessége a mi szemünkkel nézve talán túlzó lehet, ám a muszlimbűnözéstől rettegő Hollandiában valószínűleg másként gondolják. Wilders készítette a Fitna című filmet, amelyben bírálja az európai kultúrát semmibevevő muzulmánokat, s amivel kivívta az iszlám világ haragját.
Nagy-Britanniában szintén tegnap szavaztak, itt az eredményeket csak vasárnap, a többi európai ország voksolásának lejárta után teszik közzé. Minden remény megvan rá, hogy a Brit Nemzeti Párt, amelynek elnöke a Jobbik vendégeként hazánkban is megfordult már, szintén sikeresen szerepel, s vélhetően jó néhány mandátumot megszerez az EP-ben. Így az európai kultúra megrontásában leginkább vétkes holokamu ellen harcolók is kiszoríthatnak egy pár megélhetési politikust Brüsszelből. A cigánykérdés egyáltalán nem polkorrekt megoldását óhajtó cseh Nemzeti Párt is bejuttathat egy képviselőt. A kampányfilmjükben a cigányokat erélyesen bíráló, „megálljt a fekete rasszizmusnak” óhajtó politikai alakulat már eddig is nagy vihart kavart a cseh közéletben, s ha a Benes-dekrétumok kapcsán visszafogott álláspontot tanúsítanának, akkor lehetne egy közép-európai, EP-képviselettel bíró párt, amellyel esetleg a Jobbik is együttműködhet a cigányprobléma felszámolásában.
Szintén a radikálisok megerősödése várható Írországban, ahol a Lisszaboni Szerződést vehemensen ellenző Libertas párt töltheti be a kormányzó Fianna Fái visszaesése által üresen hagyott űrt. A nyugati radikális pártok többsége összeurópai, eddig tabuként kezelt problémákat feszeget, sajnos Európa keleti felén még mindig az öncélú sovinizmus jelenti a radikalizmust, így a Nagy Románia Pártnak például nem drukkolunk. A Jobbiknak viszont minden esélye megvan rá, hogy bekerüljön az európai szélsőjobboldal nagy családjába.
Ebbe a családba:
(Kuruc.info, Florian Geyer)