/Frissítések a cikk alatt./
Ismert újságírókat pénzelt az alvilág a Portik Tamásra valló Radnai László vallomása szerint, amely a HVG birtokába került.
Hárommillió forint és egy másfél milliós Patek Philippe karóra – ezekkel „kenyerezte le” az olajszőkítésből milliárdokra szert tett Energol Rt. volt marketing igazgatója, a hét gyilkosságra való felbujtással meggyanúsított, köztük Prisztás József megölésének ügyében már vádlott Portik Tamás a magyarországi újságírás két ismert alakját (egy televíziós műsorvezetőt és egy napilap munkatársát), hogy „próbálják őt jó színben feltüntetni” és hogy „korrekten viselkedjenek vele” – mondta a rendőrségen 2012. augusztus 3-án tett vallomásában Radnai László.
Szabadon engedték az egykori olajost, elnöki kegyelemre vár
A Portik Tamás ellen folyó büntetőeljárások közül a Prisztás-ügy tárgyalása május 17-én kezdődik a Fővárosi Törvényszéken. Az Energol volt vezetőjét azzal gyanúsítják is, hogy az ő megrendelésére hajtották végre az Aranykéz utcai merényletet 1998-ban és lőtték le Seres Zoltán vállalkozót 1999-ben. Portik egyébként ezekben az években szökésben volt, az Energol Rt. által elkövetett adócsalás miatt körözték. Ügye 2003-ban évült el, a rendőrség törölte a keresett személyek közül.
A másfél évtizede történt emberölések felderítésében, úgy tudni, hogy Radnai László vallomása jelentősen segítette a rendőrök munkáját. Feltehetőleg valamilyen megállapodás alapján, mert a kecskeméti maffiaperben tizenkét év szabadságvesztésre ítélt Radnai egészségi állapota miatt szabadlábra kerülhetett. Ez elvileg harminc napra szólhat, ám az egykori olajosnak az egy hónap letelte után sem kellett visszamennie a rácsok mögé. A Pestisrácok.hu értesülései szerint jelenleg a köztársasági elnöki kegyelemre vár.
Lefizetett újságírók - a HVG védi őket
A Portik Tamás felbujtására történt emberölésekről tett vallomásai mellett – a lap birtokába került jegyzőkönyv részlete alapján - Radnai arról is beszámolt az őt tanúként meghallgató őrnagynak, hogy egykori üzlettársa hogyan próbálta elintézni, hogy a sajtóban ne jelenjenek meg vele kapcsolatban negatív hírek, vagy egyáltalán semmi se jelenjen meg. A volt olajos állítása szerint természetesen pénzzel.
„Az 1997-es év vége fele, amikor én az olajügyekből kifolyólag előzetes letartóztatásban voltam a Gyorskocsi utcai fogdán, akkor bent járt nálam az akkori ügyvédem… Valahogy szóba került Portik Tamás, és én kérdeztem, mi van vele, mit tud róla. Ekkor elmondta nekem az ügyvédem, hogy Portik T. Tamáson keresztül hárommillió forintot küldött el neki azzal, hogy azt adja át (…) újságíró részére.” (A három pont a lefizetett firkász nevét takarja, a HVG ugyanis titkolja, kiről van szó, talán fajtársi alapon - a szerk.)
Radnai László is megemlítette, hogy Portik ekkor szökésben volt, és azt állította, hogy azért küldött pénzt az újságírónak, hogy „róla ne cikkezzenek az újságok, ne írjanak róla semmit… az volt a kérés, hogy Portikot próbálják jó színben feltüntetni.”
Soha meg nem jelent cikk
A volt olajos ezt követően arról számolt be a rendőröknek, hogy 2009-ben, Jozef Rohác (a Fenyő-gyilkosság egyik vádlottja) elfogása után az újságíró felkereste őt a szegedi Csillag börtönben. Az ürügy állítólag a kecskeméti maffia-per volt, de az újságíró nem erről, hanem Rohác elfogásáról érdeklődött, Radnai úgy érezte, hogy az ő ügye nem igazán érdekelte őt. „Én mondtam neki, hogy korrektek voltunk vele korábban (utaltam a hárommillió forintra). Láttam az arcán, hogy tudja, miről van szó. Ezután annyit kértem tőle, hogy ezek után is viselkedjünk egymással korrektül.” A férfi megjegyezte, hogy az újságíró nem írta meg azt a cikket, amelynek ürügyén a bv-intézetben felkereste őt.
Egy másik, szintén ismert (televíziós) újságírónak, Radnai László állítása alapján Portik Tamás azzal köszönte meg, hogy nem közölt róla rossz cikkeket, hogy másfélmillió forintos Patek Philippe órával lepte meg. Az értékes karórát maga Radnai László vásárolta meg, s adta át Portik egyik embere jelenlétében a televíziós újságírónak. „Személyesen mondtam el neki, hogy mit üzent Portik Tomi. Az volt az üzenet, hogy köszöni, hogy korrekten viselkedett vele szemben és reméli, hogy ezután is az lesz, ezért kéri, hogy fogadja el ezt a csekély ajándékot.”
Az egykori olajos szerint ezt az órát néhány év múlva a margitszigeti Thermal Szálló uszodájának a szekrényéből ellopták az újságírótól.
(HVG nyomán)
Frissítés: Nos, a HVG titkolózott, de nem sokat ért, a Kuruc.info ugyanis megtalálta az egyik lefizetett gazembert. Íme egy 2004. március 25-én több portálon is megjelent hír (persze még az óra áráról is hazudott a köztörvényes):
Ellopták Juszt László 4,5 milliós óráját
Négy és fél millió forint értékű aranyórát loptak el Juszt Lászlótól – adta hírül a Mai Nap. A televíziós műsorvezető az egyik négycsillagos budapesti szállodájának öltözőjében hagyta ruháját, mobiltelefonját és Patek Philippe márkájú óráját, miközben ő a szauna és a gyógyvizes medence jótékony hatását élvezte.
A szemtanúk szerint Juszt alig tudott uralkodni magán, amikor észrevette, hoyg eltűnt az órája, s azonnal felhívta Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitányt. Majd azt kifogásolta, hogy miért nincsenek kamerák a „jó nevű szálloda fürdőrészlegének öltözőjében”.
A szállodalánc egyik alkalmazottja elmondta, nincs mód arra, hogy kamerákat helyezzenek el az öltözőben, mert az sértené a személyiségi jogokat.
Juszt egyébként elismerte, hogy hibázott, mert értékeit nem a széfben helyezte el.

Magánbeszélgetésen maffiózókkal - vajon ennek milyen következményei lesznek?
Nos, kíváncsian várjuk, mely sajtóorgánumok "fedezik fel" a két hír közötti összefüggést, miután nálunk megjelent, és hányan tüntetik fel, honnan "jöttek rá"... (Egy apró frissítés: Kivétel egy Cink nevű blogszerűség, ahova egy olvasó 9 perccel a mi cikkünk előtt küldte be ugyanezt a hírt. Természetesen erről nem tudtunk - nem is hallottunk eddig róluk, és nem is maradtunk le semmiről -, az ehhez a cikkhez hozzászóló olvasóink hívták fel rá a figyelmünket, különben nem írtuk volna le a fenti mondatot. Legalább most lesz mire hivatkozniuk az ügyet majd órák múlva "leleplező" híroldalaknak. "Szegény" Népszabadság már nem volt ilyen könnyű helyzetben, amikor tőlünk "kényszerült" hatos kartont lopni... De nem csak ők loptak, járt már el így a Magyar Nemzet, a Magyar Hírlap, a Figyelőnet (ma fn.hír24), a 168 Óra és a Napi Ász is - nem előzmények nélkül voltunk kíváncsiak tehát a forrásmegjelölésre ezúttal. De ezúttal, mint látjuk, szerencséjük van.)
2. frissítés: Horgunkra akadt a másik erkölcstelen, lefizethető, korrupt zsidó disznó is: az akkoriban a Népszabadság bűnügyi rovatánál dolgozó Fekete Gy. Attila, becenevén Fegya, aki - akárcsak az összes társa - mindenféle magaslatokról szokott pofázni a betiltásunkért.

Ilyen kinézetű és múltú alakok mondják meg ma a magyarnak, hogy mi a jó, és mi a rossz...
Ha Juszt beazonosítása 90%-ban biztos, akkor Feketéé 100%. Azt is tudjuk, ki adta át neki a pénzt: Holló Gábor ügyvéd (Neki a HVG cikkében is említett T. Tamás vitte el. "T." Tomorit jelent.) Cserébe nem illett megírni a rossz híreket, s ha volt fejlemény, akkor csöndben kellett maradni. Sőt meg kellett próbálni "jó színben feltüntetni" Portikot. Megérte, elvégre legalább három milliót kapott érte...
Így zajlik tehát az "újságírás" a Teller-levelet hamisító Népszabadságnál. Naivak lennénk, ha feltennénk a kérdést, vajon kirúgják-e ezek után, hiszen tudjuk: mindegyik zsidó és balos firkász ilyen.
És egy kis érdekesség: Ha lett volna harmadik személy megemlítve, akkor az Bartus lehetett volna.

Bartus László ugyanis 2001-ben jelentette meg a Maffiaregény című könyvét, amely az olajos alvilágról, a '90-es évek életellenes leszámolássorozatáról íródott.
A "tényfeltáró" könyvében szinte a teljes akkori olajos bűnözői kör szerepelt. Kivéve az Energol Rt. tagjait: Portikot, Radnait, Drobilichot, Csüllögöt...
Róluk valamiért "elfelejtkezett" Bartus. Őket nagy ívben kikerülte a "tolla".
A média világában tudott dolog, hogy a könyv megjelenését Portikék finanszírozták, az iromány tartalma tudatosan elterelte a figyelmet a valós történésekről - ez volt az energolosok célja a "művel".
Bartus azokban az években kimondottan jó - de inkább nagyon jó - anyagi körülmények között élt, olyan nívón, hogy azt átlagos újságírói fizetésből nem lehetett finanszírozni.
Bartus László korábban a Népszava, a Magyar Hírlap és a 168 Óra "oknyomozó" újságírója volt, néhány éve a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált, New York-i székhelyű Amerikai ("Magyar") Népszava főszerkesztője.
Talán egyszer az is kiderül, hogy ő kitől, mikor, mennyit kapott.
(Kuruc.info)
3. frissítés: Olvasói levél, avagy ezért ne bízd rá az életedet (sem) egy zsidóra:
Tisztelt Szerkesztőség!
A Kuruc.infón olvastam, hogy a Portik által lefizetett egyik újságíró Juszt László volt. Ehhez emlékeimből hadd tegyek hozzá egy kis adalékot.
Amikor az Aranykéz utcai robbantásban (1998 júliusában) meghalt Boros Tamás, akkor a tévében nagy csinnadrattával beharangozták, majd le is adták Borosnak a Juszt Lászlóval készített interjúját. Ebben Boros egyértelműen úgy fogalmaz: azért vállalta a nyilvánosságot, mert fél, és abban bízik, ha elmondja, amit tud, akkor már nem lesz értelme megölni őt.
Ehelyett Juszt dobozban tartotta ezt a szenzációs anyagot, majd amikor Boros meghalt, akkor előállt vele (óriási médiafelhajtással), és leadták (a vélhetően vágott anyagot).
Azt is meg lehetne vizsgálni, hogy a maffiózó Boros miért pont Jusztot kereste fel ezzel a kényes témával.
Üdvözlettel,
X. Y.
Kapcsolódó: