Az alábbi levelet eredetileg a Civilek a cigánybűnözés Facebook-oldalon tették közzé. A szerkesztőségünkbe eljuttatott orvosi és rendőrségi dokumentumok is alátámasztják a fenyegetettség valós voltát.
Üdvözlöm Önöket!
A nevem Nagy Mónika, 37 éves 3 gyermekes magyar származású és magyar hitű ember vagyok, édesanya.  Nagy bajban a családom! Utolsó tehetetlenségemben fordulok Önökhöz, mivel nem tudok mást, aki esetleg még segíthetne nekem és a családomnak! Azzal a problémával állunk szemben én és a családom, hogy egy pesterzsébeti közös udvarban él az édesanyám, az öcsém és a nagyfiam, akiket az udvarban lakó cigány hölgy és a férje folyamatosan életveszélyesen fenyegetnek, megvernek, és a mindösszesen 45 kilós édesanyámat összerugdalják a körfolyosón mikor hazaér a munkából!
Az előkertjébe bemennek, megverik, a tetovált állatvédőket rájuk uszítják az éjszaka kellős közepén! A rendőrségi feljelentéseket megtettük, amire gondolhatják, nulla reakció sincs :( A mai napon ismételten megverték anyumat is és az öcsémet is! Jelenleg a Merényi Kórházban van röntgenen az édesanyám is és az öcsém is, mivel a rendőrség nem tesz semmit annak érdekében, hogy megvédje a családomat ezektől a mocskoktól! Folyamatosan terrorban él az egész családom, és az udvarban lakókat szinte már mind egytől egyig megverték. Volt olyan, aki elhagyta az otthonát mert rettegett ottmaradni, így inkább elment albérletbe! Szinte már a lakásba bejutás is túlélőpróbát jelent! Ennek a családnak van egy cane corso keverék kutyája is, ami támad, ha az ember belép a kapun, úgyhogy ha anyu megússza a lakásba bejutást verés nélkül, akkor a kutyán kell keresztül jutnia, ami nem egyszerű!
Utolsó elkeseredésemben fordultam önökhöz, hátha tudnának valamit javasolni vagy segítséget nyújtani! Igaz, nem tudom, hogy ez hogyan működik, de sajnos világéletemben éhbérért dolgoztam, így olyan embereket sem tudok fogadni, akik megvédik a családomat ezektől az emberektől! Mihamarabbi válaszukat várom, mielőtt el kellene temetni az édesanyám, a nagyfiam és az öcsémet. Konkrétan ezek a cigány fattyúk közölték anyummal, ahányszor elmegy a folyosón, annyiszor verik agyon az egész családomat. Itt már többszöri verésről van szó, nem egyszeriről. Sajnos nem tudunk már kihez fordulni, már 2x feljelentettük őket, de semmi reakció, a rendőrség részéről közölték, hogy mi, akik ott nőttünk fel Pesterzsébeten adjuk el a saját házunkat, és álljunk odébb, ha nem bírjuk a folyamatos megalázásukat és verésüket! Az édesanyám 57 éves, világ életében nem bántott senkit sem! Attól félek, a következő támadást már nem a Merényiben fogják befejezni a családom tagjai. Mi vagyunk a magyar szemét, és addig ütnek-vágnak, míg nem alázkodunk meg, és ismerjük el, hogy ők a valakik, mert ők cigányok, és mindent megtehetnek velünk! Köszönöm hogy levelem elolvasták!