Hogy az Iszlám Állam elnevezésű dzsihádista szervezet Izrael és az USA érdekeit szolgálja, régóta jól látható. Végtére is az Iszlám Állam és a cionista világhatalom ellenfelei lényegében ugyanazok: Irán, a szíriai kormány, valamint a Hezbollah. Hasonlóképpen cionista érdek, hogy a „muzulmán terrorveszélyre” hivatkozva a világ kormányai és közvéleménye még lelkesebben sorakozzanak fel Izrael mögött. Az Express Tribune című lap szerint egy tavaly decemberben, két társával együtt pakisztáni fogságba esett dzsihádista arról beszélt a kihallgatása során, hogy az Iszlám Államhoz érkező pénzek az USA-n keresztül vándoroltak a kezeihez.
A New York Times című lap érdekeltségi körébe tartozó pakisztáni újság cikkének címe: „Döbbenetes felfedezés: az IÁ embere bevallja, hogy az USA-n keresztül kapták a pénzt”. Az írásból kiderül, hogy egy Yousaf al Salafi nevű férfi Pakisztánban az Iszlám Állam „helyi csoportjainak” a szervezésével, és dzsihádisták toborzásával volt megbízva. A pakisztáni belbiztonsági szolgálat azonban lecsapott rá. A férfi a kihallgatóinak elmondta, hogy azok a pénzek, amelyeket ő felhasznált, az Egyesült Államokon keresztül érkeztek hozzá.
A vizsgálat során megszerzett információkat megosztották John Kerryvel is - bizonyára igen meglepődött |
Al-Salafi korábban Szíriából érkezett Törökországba, ahol is a hatóságok állítólag letartóztatták. Azonban tisztázatlan körülmények között kiszabadult, majd Pakisztánba ment, azzal a céllal, hogy létrehozza az Iszlám Állam helyi szervezeteit. A világ jelentős részét szigorú megfigyelés alatt tartó amerikai és izraeli titkosszolgálatoknak érdekes módon nem tűnt fel a „veszedelmes terrorista” utazgatása a Közel-Kelet „legforróbb” vidékén.
A lap cikke beszámol arról is, hogy a lefolytatott vizsgálat során megszerzett információkat megosztották John Kerryvel is, amikor az amerikai külügyminiszter legutóbb Pakisztánba látogatott. Egy neve elhallgatását kérő pakisztáni illetékes a lapnak nyilatkozva a következőképpen vélekedett arról, miért is tesz úgy az Egyesült Államok, mintha háborúban állna az Iszlám Állammal: „Az USA elítéli az Iszlám Állam tevékenységét, azonban sajnos nem volt képes megakadályozni, hogy jelentős mennyiségű összegek, az USA-n keresztül érkezzenek a szervezethez. Az USA-nak el kellett oszlatnia azt a benyomást, hogy a saját céljai érdekében finanszírozta az Iszlám Államot, és ezért indított offenzívát a szervezet ellen Irakban, de nem Szíriában”.
Perge Ottó - The Express Tribune nyomán