Olvasóink könyökén jöhet már ki az a megállapításunk, hogy kivétel nélkül minden egyes másik (európai) országban sokkal-sokkal keményebben bánnak a cigányokkal, mint mi. Egy tót példát tegnap (igazolva azt, hogy gyakorlatilag napi szinten számolunk be „odacsapós”, cigány-befenyítős esetekről, hírekről, olyan szinten bekeményítettek mindenhol máshol ezek ellen a korcsok ellen) idéztünk; most egy olasz jön.

Abból az országból, amely, ne feledjük, a cigányokat állampolgárságtól függetlenül (és ezt a Népszabadság írta le, nem mi - tessék elolvasni EZT) éjszakánként elkülönítőtáborokba zárja, az állampolgárság nélküliek jó részét meg egész egyszerűen kipenderítette. Onnan, ahol – a franciákhoz hasonlóan –  a legfelsőbb politikai vezetés deklarálta, hogy a cigányság igen nagy veszélyt, egyenesen nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Onnan, ahol a rendőrség és tűzoltóság maga is tevékeny szerepet játszik (akár csak úgy, hogy nem avatkozik be, ha a helyi fehérek magukhoz ragadják a vezérlést) a cigánytáborok felégetésében, lerombolásában. Onnan, ahol középkori várbörtönök vannak a mai napig(!) használatban – igen, a „művelt Nyugaton” sokkal-sokkal rosszabb börtönviszonyok (is) vannak, mint amiket tőlünk (állítólag) megkövetelnek. Nem, nem csupán Olaszországban – ugyanez a helyzet a sógoroknál (cikk ITT), de akár említhetnénk a Demokrácia Őshazáját, az USA-t is, a maga jó kis, finoman szólva, komfort nélküli Tent City-jével és önfenntartó börtöneivel...

A legújabb, tegnapi hír arról számol be, hogy az olasz kormányfő(!!) - igen, nem egy névtelen senki! - a közszolgálati tv-adókon pénteken este sugárzott videoüzenetében kijelentette: esze ágában sincs, hogy Milánót átengedje „erőszakos szélsőbaloldaliaknak, akik vörös zászlókat lengetve juttatnák a várost cigányok és muzulmánok kezére”.

Ott miniszterelnöki szinten lehet, szabad ilyeneket mondani. Nem kéne esetleg leállnunk a cigánypátyolgatással, a saját magunk kiirtásával, és átvenni a nyugati példát? Miért szabad ilyet mondani az olaszoknak – meg persze mindenki másnak? (Friss cseh példák pl. ITT). Ők, úgy látszik, megvédhetik az érdekeiket. Vajon miért?
A cikk:

„Cigányok és muzulmánok kezére juttatnák a várost”
Ellentámadásba lendült az olasz miniszterelnök, hogy megakadályozza a baloldal milánói győzelmét a helyhatósági választások második fordulójában.


Silvio Berlusconi pártjának, a Szabadság Népének (PDL) polgármestere az első fordulóban jelentősen lemaradt baloldali kihívója mögött. A kormányfő a közszolgálati tv-adókon pénteken este sugárzott videoüzenetében kijelentette: esze ágában sincs, hogy Milánót átengedje „erőszakos szélsőbaloldaliaknak, akik vörös zászlókat lengetve juttatnák a várost cigányok és muzulmánok kezére”.

„Berlusconi megszállja a televíziót” – ezzel a szalagcímmel reagáltak olasz lapok szombaton a miniszterelnök offenzívájára, amely csaknem minden közszolgálati adó mellett több, magánkézben lévő tv-csatornán is látható volt. „Itáliában olyan állapotok uralkodnak, mint Fehéroroszországban” – kommentálta a történteket Pierluigi Bersani, a baloldali Demokrata Párt (PD) elnöke.

Az ellenzék soraiban főként Berlusconi átfogó tv-kampánya váltott ki felháborodást. A 74 éves olasz kormányfő a tulajdonában lévő Mediaset konszern révén ellenőrzése alatt tartja a három legnézettebb kereskedelmi tv-adót (Canale 5, Italia 1, Rete 4), valamint több fizetős tv-csatornát is.

Előretör a baloldal?

Az 1300 települést és 11 tartományt érintő helyhatósági és regionális választásokat Berlusconi a római jobbközép kormány szempontjából „országos erőpróbává” nyilvánította. A május 15-16-án rendezett első fordulóban a pártját érzékeny veszteségek érték. Bolognában és Torinóban a baloldal már az első fordulóban győzött 50,5, illetve 56,6 százalékkal. Nápolyban a PDL jelöltje áll nyerésre, miután az első fordulóban 40 százalékot szerzett a baloldal 26 százalékával szemben. Milánóban viszont a PD polgármesterjelöltje 48 százalékkal várhatja a második fordulót, itt a PDL színeiben induló polgármester csak 41 százalékot ért el.

Az észak-olaszországi nagyvárosban a baloldalnak csaknem húsz év után először van esélye a polgármesteri poszt elhódítására. A választások második fordulóját május 29-én és 30-án rendezik.

(MTI)